brak komentarzy

Wyzwanie! Spotkaj się z brzozą w kolejnych 7 dniach i poznaj cudowne właściwości pięknej Pani Lasu. Regeneracja, odrodzenie, ochrona, wzrost, nadzieja…🍃

Wyzwanie! Spotkaj się z brzozą w kolejnych 7 dniach i poznaj cudowne właściwości pięknej Pani Lasu. Regeneracja, odrodzenie, ochrona, wzrost, nadzieja…🍃

 

Kolejny challenge! Wyzwanie na ten weekend lub kolejne 7 dni! Spotkaj się z drzewem brzozą, zapoznaj się z nią i jej cudownymi właściwościami oraz podziel się swoim doświadczeniem, pisząc komentarz w mediach społecznościowych lub tutaj na blogu, jeśli wolisz większą prywatność.

Dewa brzozy, Drzewo Mocy Brzoza

Brzoza to “elegancka” siła natury. Srebrzystobiała kora wygląda na wyrafinowaną i pełną wdzięku, ale pod tym pięknem kryje się silna wola, by rosnąć tam, gdzie nic innego nie może.

Jest to prawie zawsze jedno z pierwszych drzew, które odradza się w miejscach tragedii, np. pożaru lasu, przy suchym piachu plaży na wydmach lub nawet po wielkiej epoce lodowcowej. Może się rozwijać w trudnych warunkach gleb ubogich w składniki odżywcze i w chłodniejszym klimacie. Jest to również jedno z pierwszych drzew, które odrasta liście po głębokiej zimie, wprowadzając nas w nowe, wiosenne życie.

To rodzime drzewo ma silne powiązania z kobiecymi energiami i w Celtyckiej tradycji znana jest jako „Pani Lasu” lub Królowa. Najbardziej rozpoznawalnymi cechami są cienka jak papier kora, która łuszczy się, ukazując ciemne szczeliny wzdłuż pnia oraz delikatne, płynące liście, które latem pokrywają drzewo.

Piękno tego drzewa widać o każdej porze roku. Jest również uwielbiane przez ptaki, pszczoły i duchy natury…

Symbol odrodzenia, nowych początków i wzrostu. Jest to święte drzewo w mitologii Celtów i uważa się, że ma bardzo ochronne wpływy.

W noc świętojańską (21.06.2021) gałęzie z drzewa zawieszano wokół drzwi domów w nadziei, że przyniosą szczęście i uchronią przed złem i nieszczęściem. Aby przeżyć kolejny rok w sześciu i obfitości, złe duchy zostały wypędzone z domów za pomocą miotły wykonanej z gałązek brzozy.

Ma właściwości nie tylko magiczne, ale także lecznicze. Liście brzozy można zaparzać jak herbatę, która leczy infekcje i usuwania nadmiaru wody z organizmu.

Brzoza była również centrum festiwalu Beltane. Z drewna brzozy powstawały słupy majowe ze wstążkami i wszyscy gromadzili się wokół i tańczyli, aby w tym roku zapewnić obfite zbiory.

Brzoza jest pierwszym miesiącem księżycowym w Celtyckim Kalendarzu Drzewa, między 24 grudnia a 20 stycznia. Jeśli jesteś urodzona / urodzony w tych dniach, może mieć dla Ciebie szczególne znaczenie.

Brzoza to istota, która stoi prosto z uniesioną głową, aby korona jej z głowy nie spadła, jak znamy z naszych wykładów online 🙂 nawet w najtrudniejszych warunkach. Łącząc się z nią, można nauczyć się tego samego. Jest bardzo wytrwała, wytrzymała i trudny czas przechodzi z majestatyczną godnością.

Jej kolejną mocą jest zdolność adaptacji do różnych warunków. 

Jeśli jest więc Tobie ciężko w obecnym czasie, gdy wszystko się wali, zmienia i nie widać nowego, jest Ci trudno, poproś tą dewę o pomoc. Łatwiej będzie Ci przystosować się do trudnych warunków jakie teraz panują na Ziemi i przejść przez ten czas wzrastając.

Kora brzozy jest biało-srebrzysta, jej siłą jest światło. Jest to nieco związane ze wczorajszym tematem 162 wykładu i Kapłanki, numeru 2, gdzie jest wyraźna wskazówka, by nie zniżać swojego poziomu, a zachować czystość serca. https://bucardimaria.com/archiwum-ceremonie-z-maria-bucardi/ 

Piękno – majestat – królewskość – zdolność przystosowania i wzrastania w trudnych warunkach – regeneracja – ożywienie – nowy początek – szczęśliwy znak – ochrona – wzrost – nadzieja – wiara – zaufanie, że świt nadchodzi – zdolność przetrwania

Medytuj z brzozą, by zacząć coś nowego, pomysł, biznes, etap w życiu, pracę, związek, przyjaźń. To może wnieść w nie energię szczęścia i powodzenia!

W Syberyjskich wierzeniach uważa się, że brzoza jest drabiną między niebem a Ziemią, słupem, który przekazuje energie wyższe do naszego świata materialnego.

W Europie nasi przodkowie wierzyli, że brzoza odgania złe duchy i nieszczęścia, była więc ochroną domostwa.

Dzięki brzozie, możesz pozbyć się strachu i niepewności, usunąć z jej pomocą ciężkie wibracje i napełnić się tymi boskim, wysokimi.

Jak się z nią połączyć? Możesz poszukać jakiejś w okolicy, a jeśli nie ma, to połączyć się poprzez medytację i wyciszenie, a swoje odczucia napisać w komentarzu. Jeśli spotykasz się z nią na żywo, to najlepiej zacząć od prośby i traktować z szacunkiem jak Panią Lasu 🙂 Dewy to istoty, które mają swój “charakter” i energię, a jeśli  obdarujesz je miłości, zwrócą Ci ją wielokrotnie.

 

 

 

 

Prezent od Marii Bucardi

 

lub kliknij ten link https://mailchi.mp/omen-sententia/anioly Tu czeka na Ciebie ebook – wieloletni bestseller Marii Bucardi „Jak rozmawiać z Aniołami” jeśli oczywiście pragniesz wypełnij swoje życie pozytywną, anielską energią.

Znasz już swoje Zwierzę Mocy? Sprawdź tutaj w kartach lub skorzystaj z pomocy
https://mariabucardi.pl/pl/c/Zwierze-Mocy/85

 

 

Wodna Oaza Natury

Ukończenie rozszerzonej Wodnej Oazy Natury. Sam obszar wodny to ok. 700 m2, składa się z 4 stawów i jednego zbiornika z całą techniką solarną pompowania wody. Woda i życie wodne to największy skarb naszej Ziemi! Krystaliczna Woda naturalna i czysta! Dziękuję za wsparcie i niech wysłane Dobro wróci do Ciebie 7 razy w każdej dziedzinie życia i przyniesie Ci dobro, szczęście i obfitość. ps. możesz pokazać innym Twoje imię i nazwisko lub wpłacić całkowicie anonimowo (przy wpisaniu kwoty należy zaznaczyć pragnę pomóc anonimowo). Twoja Maria Bucardi i podopieczni

 

To, co dajesz z głębi serca,

wraca do Ciebie 7 razy !

Pomoc dla Magicznej Oazy

Konto bankowe TYLKO dla Magicznej Oazy

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA

Numer konta: PL21 1440 1390 0000 0000 1574 3263

wlasciciel konta: MARIA BUCARDI

Prosze w tytule wpisac OAZA

 
 

 

 

 

 

 


 

www.akademia-omen-sententia.pl

 

 

🕯️ świece w intencji uwolnienia, oczyszczenia i aktywacji …
Są listem wysłanym do Wszechświata z prośbą o pomoc!
Z Miłością Twoja Maria
 
 
 
 

 
 

 

 

To, co dajesz z głębi serca,

wraca do Ciebie 7 razy !

Pomoc dla Magicznej Oazy

Konto bankowe TYLKO dla Magicznej Oazy

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA

Numer konta: PL21 1440 1390 0000 0000 1574 3263

wlasciciel konta: MARIA BUCARDI

Prosze w tytule wpisac OAZA

 
 
 
 

 

Posadź Drzewo z naszym Stowarzyszeniem Oaz Natury

onoSemina.org

Darowizny na konto w wybranej walucie

Właściciel konta: Verein onoSemina
tytuł wpłaty: darowizna
IBAN BE69 9670 5218 7578
SWIFT/BIC TRWIBEB1XXX
adres, który należy wpisać w banku, jeśli wymagany:
TransferWise Europe SA Avenue Marnix 13-17 Brussels 1000 Belgium

 
 
 
 

 

Zobacz wszystkie klucze do szczęścia

 

 

 

Instagram

Prześlij Twoje światełko 🌷 komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu

%d