brak komentarzy

30.04.2023 Najważniejszy czas w całym roku! 🌈 Rytuał Beltane – przyciągający miłość, szczęście, radość, zdrowie, bogactwo, nową pracę, awans, finanse 🌱

Beltane: Święto pogańskie — pora sadzenia, płodności i seksualności

Beltane to pogańskie święto i jeden z ośmiu sabatów. Wypada mniej więcej w połowie drogi między równonocą wiosenną ( Ostara ) a nadchodzącym przesileniem letnim, Litha. Święto celebruje szczyt wiosny i nadchodzące lato. 

Święto to jest często upamiętniane ogniskami, słupami majowymi, tańcami i odprawianiem rytuałów płodności. Beltane to celtyckie słowo oznaczające „ogień Bel”. Bel, prawdopodobnie odnosił się do celtyckiego boga słońca, Belenusa. Celtowie rozpalali dwa ogniska, ponieważ wierzyli, że to oczyści ich, a także zwiększy ich płodność. Przepuszczali bydło między dwoma ogniskami, wierząc, że to oczyści bydło i zapewnia płodność stada. Chociaż nie jest to obecnie praktykowany rytuał, współcześni poganie nadal rozpalają w tym dniu ogniska i praktykują rytuały płodności.

 

 

Współcześni poganie świętują Beltane na różne sposoby. Jednym ze sposobów świętowania jest słup majowy. W tym zwyczaju słup umieszcza się w polu z przyczepionymi wstążkami. Każda osoba (zwykle kobiety i dziewczęta) chwyta za własną wstążkę i tańczy wokół słupa w specjalny sposób, tak aby utkać wstążki w określony wzór. Jest to jeden z bardziej powszechnych rytuałów płodności, które mogą mieć miejsce w tym dniu. Celebratorzy mogą również wplatać kwiaty we włosy lub tworzyć wieńce z kwiatów do noszenia na głowie jako święto wiosny. Niektórzy poganie rozpalają ognisko i tańczą wokół niego (lub nawet nad nim), co jest kolejnym powszechnym rytuałem płodności w ciągu dnia. Na koniec niektórzy przygotowują „kosze majowe” i napełniają je kwiatami i życzliwością. Dają kosze komuś potrzebującemu opieki, na przykład starszemu przyjacielowi.

 

 

Beltane to tradycyjny czas na odnowienie, rozbudzenie naszego ognia: Ogień wewnętrzny, ogień paleniska, ogień społeczności, ogień seksualności i płodności ludzi, zwierząt, roślin, ziemi.

 

Nasza współczesna kultura rozwinęła tak wypaczony, pokręcony, bardzo skomplikowany pogląd na seks. Zamiast szanować  seks, nasza kultura postrzega go jako haniebny, niemoralny – coś, co należy ukrywać. To nie jest coś, o czym powszechnie się dyskutuje, nie mówiąc już o świętowaniu  we współczesnej kulturze.

Beltane przypomina nam, że seks jest nie tylko kluczowym elementem życia, ale jest też święty .

To potężna pora roku, aby odzyskać siły i ponownie połączyć się z własną energią seksualną.

Nie tylko ze względu na moc, jaką seks ma do tworzenia nowego życia, ale także ze względu na przyjemność,  jaką przynosi. Seks jest niesamowitą i świętą częścią życia . To okazja do przeżycia głębokiej, transcendentnej, wszechogarniającej przyjemności.

 

Beltane to czas celebrowania wszystkich przyjemności życia.

 

Oto kilka wspaniałych pytań, które warto sobie zadać o tej porze roku…

 1. Co sprawia ci teraz wielką radość?
 2. Co obecnie rozpala Cię na duchu? Na co czujesz inspirację, by poświęcić swoją wiosenną energię?
 3. Czy czujesz się połączony ze swoją energią seksualną? Czy łączysz się z tą stroną siebie? Jak możesz połączyć się głębiej z tą częścią siebie?
 4. W jakich częściach siebie czujesz się najbardziej pewnie? Gdzie potrzebujesz zwiększyć pewność siebie?
 5. Jakie intencje chcesz zasiać na nadchodzące tygodnie i miesiące? Co chcesz rozwinąć w swoim życiu? Co chcesz zbierać jesienią?

 

 

Rytuał Beltane – przyciągający miłość, szczęście, radość, zdrowie, bogactwo, nową pracę, awans, finanse – 333 płaszczyzna mentalna, emocjonalna i duchowa – Magiczna Noc Beltane 30 kwietnia na 1 maja 2022. Wymiana wskazana przez Siły Wyższe to 333 zł – numerologicznie niezwykła kosmiczna siła, połączenie energii tego co mentalne, emocjonalne i duchowe – działanie na wszystkich trzech płaszczyznach. Po zamówieniu, proszę o listę życzeń, czyli co pragniesz otrzymać od Sił Wszechświat a, co chcesz przyciągnąć do Twojego życia.

Ta inaczej zwana, Noc Walpurgii, to połączenie Bogini z Bogiem, wielkie wesele sił Natury. Przyciągnij miłość, szczęście, radość, zdrowie, bogactwo, nową pracę, awans, finanse i to, o czym marzysz!

UWAGA – OGRANICZONA ILOŚĆ MIEJSC!

RYTUAŁ BELTANE. RYTUAŁ PRZYCIĄGAJĄCY MIŁOŚĆ, SZCZĘŚCIE, ZDROWIE, BOGACTWO, NOWĄ PRACĘ, AWANS, FINANSE.

 

 

INSPIRACJE BELTANE, CZYLI JAK NAJKORZYSTNIEJ SPĘDZIĆ MAGICZNĄ NOC WALPURGII

 

 

Moje inspiracje na Belatne – połączenie Bogini z Bogiem, wielkie wesele sił Natury to:

 • rytuały miłosne oraz rytuały płodności
 • rytuały uziemienia, kontaktu z Natura
 • wróżby miłosne
 • tę noc spędzamy z osoba, która jest dla nas ważna, gdyż symbolizuje ona także połączenie dusz. Czyli unikamy ludzi z którymi NIE chcemy się połączyć 
 • rytuały typowo wzmacniające kobiecość – cudną siłę kobiecości w kobiecie
 • rytuały typowo wzmacniające męskość – piękną siłę męskości w mężczyźnie
 • naturalną siłę tworzenia, płodności Natury –  można wykorzystać także w celu zrealizowania jakiegoś planu, przyciągnięcia czegoś, co ma przynieść owoce. np. w rytuałach lub afirmacjach, by nasz pomysł zrealizował się, przyniósł oczekiwany skutek. Wszelkie wizualizacje, afirmacje, techniki magiczne muszą być dobrze przemyślane, by przyciągnąć to, czego naprawdę chcemy, by to coś zrodziło się po jakimś czasie do życia.
 • uwaga – kontrolujemy nasze myśli, gdyż negatywne myśli także zrodzą się do życia, staną się materialne, żywe, realne!
 • do rytuałów warto wykorzystać sąsiedztwo brzóz, np. kręgi magiczne wśród brzóz, a także witki brzozy w formie rytualnej miotełki, listki brzozy na ołtarz Beltane.
 • taniec wokół ognia lub pomiędzy ogniskami w celu oczyszczenia i naenergetyzowania naszego ciala i duszy. Dla osób, które nie mogą spędzić tej nocy na zewnątrz przy pięknym ognisku – polecam taniec przy świecach.
 • jeśli nie świętujesz Beltane – Nocy Ognia, to mimo wszystko warto zapalić świece, by przegonić to, co ciemne i mroczne wokół Ciebie.
 • podstawa dekoracji w kolorze białym, zielonym, jasnozielonym.
 • do jedzenia to, co akurat wokół, czyli np. czosnek niedźwiedzi czy inne wonne świeże zielone rosliny, napoje np. z przytulii wonnej – http://pl.wikipedia.org/wiki/Przytulia_wonna
 • świece białe lub zielone, można dodać 1 świecę czerwoną symbolizującą ogień
 • białe naczynia
 • białe wstążki rozwieszone np. w lesie lub na balkonie – powiewające na wietrze. Uwaga po Beltane sprzątamy dekoracje by nie zaśmiecać lasu chyba, że wykonaliśmy je z naturalnych materiałów bez plastiku, wówczas mogą pozostać.
 • drzewo majowe – dekorujmy żywe drzewo – nie ścinamy!!! Można także stworzyć malutkie symboliczne w mieszkaniu z gałązek. Dekorujemy wstążkami i wianuszkiem z zielonych liści oraz z kwiatów.
 • kadzidełka/olejki afrodyzujące oraz stosowane w rytuałach miłosnych, m.in. Ylang- Ylang, jaśmin, drzewo sandałowe, neroli, roza, bez
 • warto przygotować malutki poczęstunek dla istot zamieszkujących nasz dom – duszki i skrzaty domowe.
 • o świcie spacer po rosie, umycie twarzy, całego ciała kropelkami rosy – piękno, siła, powodzenie, szczęście, spełnienie

Życzę cudownego Beltane z anielskim pozdrowieniem Wasza Maria Bucardi

 

Prześlij Twoje światełko 🌷 komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu

Niezależnie zweryfikowany
579 opinii
%d bloggers like this: