brak komentarzy

💎🚫 Złudna piękność – Naturalne kamienie vs fałszywe kryształy. Czy wiesz co kupujesz? 🤔 Nie daj się oszukać! 😡💸

Czy wiesz, że większość kamieni szlachetnych, które widzisz w sklepach, wcale nie są naturalne? Tak, to prawda! Wielu sprzedawców używa podstępnych trików, aby sprzedawać tandetne kamienie za wysoką cenę, udając że są one naturalne i wartościowe. Wiele z tych kamieni zostało poddanych procesowi farbowania, aby uzyskać piękne, kolorowe efekty, ale w rzeczywistości są one tylko tanimi imitacjami.

Naturalne kryształy utrzymują energię i są wysoko wibracyjne, co można natychmiast wyczuć, trzymając jeden z nich. Ponieważ są narażone na wszystkie zmiany zachodzące w przyrodzie, tworzą specyficzną strukturę i odporność, pochłaniając również bardzo unikalne energie. W rezultacie mają niezwykle unikalne „energetyczne DNA” oraz niesamowitą moc uzdrawiania.

Podczas gdy twórcy syntetycznych kryształów mogą naśladować magiczne składniki, z których wykonany jest naturalny kamień szlachetny, nie mogą naśladować natury i energii.

Ze względu na ciśnienie ziemi, związki, minerały, światło i wodę, kryształy tworzą te wspaniałe struktury, które mają niesamowity potencjał leczniczy.

 

podrobiony ametyst vs prawdziwy

Innymi słowy, kupując fałszywy kryształ, otrzymujesz te same chemikalia i związki, ale nie mistyczną energię, która została stworzona w czasie. To pole energetyczne, którego nie można odtworzyć w laboratorium.

Kryształy i kamienie szlachetne były używane od tysięcy lat w przekonaniu, że chronią przed chorobami i negatywną energią – a ostatnio ta hipoteza powraca. Liczba wyszukiwań hasła „leczenie kryształami” w Google prawie się podwoiła w ciągu ostatnich kilku lat.

Uważaj na fałszywe kamienie. Być może słyszałeś to już wcześniej, ale jeśli sam tego nie doświadczyłeś lub nie znasz kogoś, kto tego doświadczył, trudno jest pojąć daleko idące konsekwencje ich noszenia. 

 

 

Czym są fałszywe kryształy 

Fałszywe kryształy, znane również jako kryształy „sztuczny” lub „ syntetyczny”, są wytwarzane w laboratorium przy użyciu różnych procesów chemicznych. Zostały zaprojektowane tak, aby naśladować wygląd i właściwości prawdziwych kryształów, ale nie występują naturalnie. Fałszywe kryształy mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym ze szkła, plastiku, żywicy, a nawet sprasowanych minerałów.

To oczywiste, że kupując kryształy, chcesz otrzymać prawdziwe kryształy, a nie coś, co zostało wyprodukowane w laboratorium lub w fabryce. Niestety istnieje wiele fałszywych kryształów, z których wiele jest tak doskonale skopiowanych, że nawet eksperci nie są w stanie odróżnić ich na pierwszy rzut oka.

I chociaż fałszywe kryształy nie zaszkodzą ci, niekoniecznie też pomogą. Kryształy, które zostały zabarwione, z pewnością są piękne do obserwacji, ale do czarów, zaklęć, medytacji, leczenia itp. zaleca się używanie kryształów, które są „prawdziwą okazją”. To dlatego, że ich energia – która sprawia, że ​​kryształ jest potężny – pochodzi z natury i nie jest wytwarzana syntetycznie w laboratorium.

Jeśli kryształ wygląda zbyt dobrze, aby mógł być prawdziwy, prawdopodobnie tak jest. Jeśli jest śmiesznie tani, zadaj sobie pytanie, dlaczego sprzedają je za taką cenę. Jeśli masz kryształ kwarcu , czy jest on zimny czy ciepły? Prawdziwy kwarc powinien nadal być chłodniejszy w dotyku. 

 

POWSZECHNIE FAŁSZOWANE KAMIENIE

 

Tutaj prawdziwy Cytryn.

Cytryn jest rzadki i dość drogi w zakupie w stanie naturalnym. Większość cytryn  na rynku to cytryn poddany obróbce cieplnej, ponieważ naturalny cytryn jest trudny do zdobycia. Cytryn poddany obróbce cieplnej powstaje poprzez umieszczenie ametystu w piecu i wypalanie go, aż zmieni kolor. Pieczenie ametystu w tak wysokich temperaturach może oznaczać, że kryształ osłabia się i łatwo pęka. Prawdziwy Cytryn to tak piękny minerał o najbardziej niesamowitych właściwościach. Poświęć trochę czasu na zbadanie, zanim dokonasz dużego zakupu, zwłaszcza w przypadku cytrynu, ponieważ rynek jest pełen podróbek!

 

 

 

 

Kryształ górski - Anielskie Krystaliczne Światło - Czystość, Uzdrawienie i Ochrona
Prawdzwy kryształ z licznymi wąskimi szczelinkami.

Kryształ Górski to kolejny kryształ, który jest szeroko rozpowszechniony w świecie fałszywych kryształów. Szkło jest bardzo powszechnym materiałem używanym, a następnie sprzedawanym jako Kryształ Górski. I chociaż szkło jest technicznie materiałem pochodzenia naturalnego, Kryształ nie jest wykonany ze szkła i dlatego nigdy nie powinien być sprzedawany jako taki. Znaki ostrzegawcze znów będą małymi bąbelkami w formacji, bąbelki nie są częścią krystalizacji i procesu, więc jeśli Twój kwarc ma w sobie pęcherzyki powietrza, to niestety będzie fałszywy.

 

 

 

 

 

Tak wygląda prawdziwy ametyst

 Fałszywy ametyst może również zawierać pęcherzyki powietrza w środku, to kolejny świetny sposób na stwierdzenie, czy twój ametyst jest prawdziwy, czy fałszywy. W niektórych przypadkach ametysty są barwione, aby uzyskać głębszy kolor fioletowy. Barwienie może zostać wykonane przez zanurzenie kamienia w substancji chemicznej lub przez nałożenie cienkiej warstwy farby. Kiedy fałszerze nagrzewają ametysty, aby zmienić ich kolor lub poprawić ich przejrzystość.

Nagrzewanie może jednak jednego kamienia i jego wartości.

Prawdziwy ametyst

Również całkowicie podrobione ametysty wykonane ze szkła lub tworzyw sztucznych. Te kamienie wyglądają bardzo podobnie do naturalnych ametystów, ale nie widać ich właściwości fizycznych ani wartości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tak powienien wyglądać prawdziwy kwarc różowy.

Prawdziwy kwarc różowy ma kolor od jasnego do ciemnoróżowego. Spójrz na swój kwarc różowy, aby zobaczyć, czy ma jednolity, różowy odcień. Większość małych kawałków kwarcu ma bardzo delikatny róż, czasem prawie biały, podczas gdy większe kawałki mogą być średnio lub ciemnoróżowe. Jeśli Twój kwarc różowy jest przezroczysty i intensywnie różowy, prawdopodobnie jest fałszywy. Producenci muszą barwić szkło lub plastik, co często skutkuje błyszczącymi, żywymi różowymi odcieniami.

 

 

 

 

Wyższa świadomość, Jasnowidzenie, Telepatia, kontakt z Aniołami Mołdawit - Meteoryt - Kamień życia
Tak powinien wyglądać prawdziwy Mołdawit.

Mołdawit staje się obecnie dość gorącym tematem, głównie dlatego, że zyskał dużą popularność i jest rzadkością.Często można  spotykać się ze szlifowaniem szkła w taki sposób, aby przypominało ono mołdawit pod względem koloru i przejrzystości. Autentyczny mołdawit ma bardzo charakterystyczne pęcherzyki powietrza wewnątrz, które prowadzą do sprawdzenia ochładzania stopionego materiału po impakcie z ziemią. Pęcherzyki te są bardzo trudne do podrobienia.

 

 

 

 

 

Kamień Mocy Turkus - skarb starożytności, silna ochrona, mądrość. Pomaga odczuć spokój w chwili chaosu i lęku. Z nim odczujesz, że samotność jest przywilejem króla / królowej. Talizman 32 x 30 x 11 mm
Przykładowy autentyczny Turkus.

Prawdziwy  turkus jest w rzeczywistości bardzo trudny do zdobycia, a większość klejnotów sprzedawanych jako turkus to w rzeczywistości barwiony howlit. Przypuszcza się, że tylko 10% turkusowych klejnotów to w rzeczywistości turkusy, a reszta to sztuczny turkus lub raczej barwiony howlit. Fałszowanie turkusu polega na dodawaniu do niego barwników, impregnacji woskami lub żywicami. Naturalny turkus posiada charakterystyczną, porowatą strukturę, co wynika z jego ujawnienia w skałach osadowych.

 

 

 

 

 

Przykładowe prawdzwe opale.

Opal jeden z najpiękniejszych kamieni na świecie, a tak bardzo często fałszowany, nawet przez jubilerów. Prawdziwe opale są zazwyczaj bardzo drogie. Mały kawałek opalitu może kosztować  300 euro. Fałszywe opale mają powtarzalny, jednolity wzór, podczas gdy prawdziwe opale nie. Syntetyczny lub sztuczny opal będzie miał usystematyzowaną kolejność kolorów, która jest tworzona dzięki starannemu blokowaniu kolorów. Jest to znane jako efekt „skóry jaszczurki” i ma naśladować naturalne warstwy koloru prawdziwego opalu. Innymi słowy, prawdziwy opal będzie wyglądał inaczej pod każdym kątem, z różnymi plamami koloru tu i tam, podczas gdy syntetyczny opal ma określone linie lub bloki koloru.

 

Fałszywe kryształy – na co zwrócić uwagę 

Cena –  na pierwszym  miejscu jest cena! Wiem, że wszyscy lubimy łapać okazje, ale cena kryształu jest ogólnie dobrą wskazówką na temat podróży kryształów i tego, jak do ciebie trafił. Może również wskazywać, czy kryształ był a) dobrze pielęgnowany w procesie wydobycia oraz b) czy istnieje możliwość, że jest to podrobiony fałszywy kryształ. Jeśli witryna sprzedaje rzadkie kryształy taniej niż gdziekolwiek indziej, uważaj. Cena wydaje się zbyt niska jak na wysokiej jakości kryształ.

Lokalizacja –   Największym źródłem syntetycznych kryształów są Chiny, więc uważaj na kryształy pochodzące stamtąd.

Popyt –  TikTok ostatnio zwiększył popyt na malachit i mołdawit, więc kupujący są skłonni podjąć większe ryzyko, aby je zdobyć.

WagaFałszywe kryształy są zwykle lżejsze niż prawdziwe kryształy.

TeksturaPrawdziwe kryształy mają naturalną, nierówną teksturę, którą trudno odtworzyć, podczas gdy fałszywe kryształy mogą mieć jednolitą teksturę, która jest zbyt gładka lub wypolerowana.

NiedoskonałościPrawdziwe kryształy często mają małe niedoskonałości, takie jak pęknięcia i rysy lub wtrącenia, podczas gdy fałszywe kryształy mogą mieć pęcherzyki powietrza lub inne niedoskonałości, które są wynikiem procesu produkcyjnego.

Sprawdź stronę internetową firmy – Jeśli nie masz pewności, czy kryształ jest prawdziwy, poszukaj firmy, która go sprzedaje. Oryginalne kryształy od sprawdzonych sprzedawców powinny być dokładnie opisane i przedstawione z dużą ilością zdjęć.

Dziwne nazwyJeśli szukasz oryginalnego kamienia, uważaj na puszyste ezoteryczne nazwy handlowe, których wielu sprzedawców używa do ubierania podejrzanych lub rozczarowujących towarów.  Prawdziwe kryształy będą nosić swoją nazwę własną lub nazwę skróconą.  Ale jeśli kryształ ma bardzo dziwną i chwytliwą nazwę (jak wata cukrowa różowa),  jest to całkowicie podróbka.

Nienaturalne kolory –  Jedną z rzeczy, które ludzie najbardziej kochają w kryształach, jest ich kolor. Od omszałej wężowej zieleni po krwistoczerwony jaspis, kryształy występują w tęczowych odcieniach. Jednak niektóre kolory NIE są naturalne. W takich przypadkach kryształy zostały zabarwione w celu zwiększenia nasycenia. Unikaj neonowych i błyszczących kolorów kamieni, które są zazwyczaj bardziej stonowane, jak cytryn i fluoryt.

 

 

Klient powiedział mi kiedyś, że mołdawit w moim sklepie jest za drogi i że kupi go u innego sprzedawcy za połowę ceny!” Po pewnym  czasie zaczął mi opowiadać, w jaki sposób był w stanie nadać mu kształt, topiąc go nad płomieniem świecy. W rzeczywistości kupił bardzo drogi kawałek plastiku!

Oto kilka innych przykładów, :

  1. “Miałam nadzieję, że kamień ametystowy pomoże mi w leczeniu chronicznego bólu głowy. Niestety, okazało się, że to tylko tanie farbowane szkło i nie miał żadnych właściwości leczniczych. Byłam bardzo rozczarowana.”
  2. Mój syn kupił mi drogi Rubin, aby pomóc mi z moimi problemami z krążeniem krwi. Niestety, okazało się, że to tylko farbowany i obrabiany kawałek kamienia, który nie miał żadnych właściwości leczniczych. Byłam bardzo rozczarowana, że mój syn wyrzucił na to tyle pieniędzy.”
  3. “Kupiłem czarny turmalin, aby pomóc mi w ochronie przed negatywną energią. Niestety, po kilku dniach okazało się, że to tylko szkło malowane na czarno, a nie prawdziwy czarny turmalin. Byłem bardzo zawiedziony, bo straciłem czas i pieniądze na coś, co było bezwartościowe.”

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się kupić tani kamień szlachetny lub minerał i dziwić się, dlaczego nie działa, nie ma żadnych magicznych lub energetycznych właściwości ani nie przynosi uzdrowienia, o którym czytałeś?

Może to dlatego, że ten kamień, który kupiłeś, jest pochodzenia masowego i nie ma w sobie żadnej mocy. Może to być po prostu ładny kamień bez żadnych właściwości.

Po przeczytaniu powyższych informacji na temat falszerstw i imitacji kamieni szlachetnych, możesz być zaniepokojony jakośćą kamieni, które kupujesz. Jednak, mam dla Ciebie dobrą wiadomość: w moim sklepie znajdziesz tylko naturalne kamienie szlachetne, z gwarancją autentyczności.

Jeśli chcesz mieć pewność, że kupujesz produkt najwyższej jakości, który będzie działał i będzie miał pozytywny wpływ na Twoje życie, to koniecznie zamów u mnie. Daj mi szansę, aby pomóc Ci w uzyskaniu pozytywnej energii i dobrej jakości kamieni szlachetnych i minerałów, które będą działać dokładnie tak, jak powinny.

TALIZMANY I KAMIENIE MOCY

Nie trać czasu na tanie kopie, które nie działają, ale zamiast tego zainwestuj w coś, co rzeczywiście przyniesie pozytywne zmiany w Twoim życiu.

Podziel się swoimi doświadczeniami w miejscu na komentarze. 

Twoja Maria Bucardi

 

Prześlij Twoje światełko 🌷 komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu

%d bloggers like this: