brak komentarzy

Pytanie o rytual Artemidy

Pytanie od R.: chciałam zapytać o rytuał Artemidy – nie ma żadnej wzmianki o nim na Twoich stronkach, możesz coś wiecej napisać o nim ? Artemida kojarzy mi się ze sprawiedliwością (…)
Maria Bucardi: Moja Droga R., rytualy Artemidy maja na celu wzmocnienie energetyczne, przy ich pomocy energia rozplywa sie w otoczeniu danej osoby i dociera do najciemniejszych zakamarkow osobowosci, otoczenia, aury… Rytualy te wspaniale wspomagaja inne prace magiczne a takze zapewniaja rownomierne “rozlanie” sie energii, czyli jesli gdzies jest za duzo energii a gdzies za malo to poziom zostaje wyrownany. To najprostszy sposob w jaki moge wytlumaczyc dzialanie rytualow Artemidy. Prace magiczne sa jednak dosc skomplikowane i pochlaniaja mnostwo czasu. Wymagaja takze gruntownych przygotowan i wielu skladnikow i specjalnych ziol. To pozostaje jednak moja tajemnica.
Na temat Bogini Artemidy – mysle, ze te informacje moga byc przydatne:
Artemida (także Artemis) – w mitologii greckiej bogini łowów, zwierząt, lasów, gór i roślinności, wielka łowczyni, dlatego na wielu rzeźbach i obrazach przedstawia się ją z jeleniami, lub w lesie. Uważana również za boginię płodności, niosącą pomoc rodzącym kobietom. Jej atrybutami był łuk i strzały, a ulubionym zwierzęciem łania. Należała do grona 12 bogów olimpijskich.
Była córką Zeusa i Leto (Latony), siostrą bliźniaczką Apollina. Bogini-dziewica, odpowiedzialna za nagłą śmierć, nie wybaczała zniewagi (razem z Apollinem wymordowała dzieci Niobe w obronie honoru matki, a myśliwego Akteona, który oglądał ją w kąpieli, zamieniła w jelenia, po czym rozszarpały go własne psy). Była patronką myśliwych oraz opiekowała się Amazonkami. Jedną z prac Heraklesa było schwytanie jej łani. W Sparcie co rok bito chłopców tak, aby krew tryskała na jej ołtarz. Była boginią płodności i śmierci zarazem. Czczono ją także w Arkadii. Utożsamiana z rzymską boginią Dianą, oraz boginią księżyca i śmierci, Hekate, pochodzącą z Azji Mniejszej. Jej ulubionym napojem była woda źródlana, którą ceniła wyżej niż ambrozję.

Prześlij Twoje światełko 🌷 komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu

%d