brak komentarzy

Afirmuj się na odchudzanie! – wywiad dla Wirtualnej Polski ukazal sie dzis

Oryginal artykulu – http://horoskop.wp.pl/kat,112834,title,Afirmuj-sie-na-odchudzanie,wid,14433238,wiadomosc.html

Oryginalny tekst mojego wywiadu TUTAJ

___

Autorem tekstu jest Aleksandra Zumkowska-Pawłowicz
2012-04-23

Czy można schudnąć tylko poprzez odpowiednie nastawienie się na chudnięcie? Jak wiele potrafi nasz mózg? Okazuje się, że możemy dążyć do wymarzonej sylwetki nie tylko przy pomocy diet i ciężkich ćwiczeń, ale także regularnych, codziennych afirmacji, które sprawią, że nasz mózg przestawi się na „proces wyszczuplania”.

Myśl i chudnij
Mózg potrafi niezwykłe rzeczy, a myśl jest przecież jego sterownikiem. To, w jaki sposób myślimy, ma więc wpływ na całe funkcjonowanie organizmu. Jeśli więc nastawimy się na porażkę w odchudzaniu, na pewno ją poniesiemy. Gdy natomiast uda się nam wmówić sobie, że potrafimy schudnąć łatwo i bez wyrzeczeń, tak też się stanie. Najważniejsze to uwierzyć w powodzenie i sens naszych przekonań. „Wiara należy niejako do najbardziej oddziałujących sił, mających wpływ na nasze ciało. Każde uczucie, każda myśl, która prowadzi do wiary, ma wpływ na nasz cały organizm” – podkreśla Dieter Broers w swojej książce „Umysł ponad materią”.

Ważę, ile chcę…
Wróżka Maria Bucardi twierdzi natomiast, że afirmacja to najłatwiejszy sposób na zmianę własnego życia i wizerunku na lepsze. „Afirmacja jest najprostszą metodą na pograniczu magii, którą każdy z nas może stosować nawet codziennie. By stracić zbędne kilogramy używamy prostych afirmacji, np. „Jestem zdrowa i ważę 55 kg” lub „Moje ciało jest pełne energii, czuję się wspaniale, a moja waga znajduje się w przedziale 55-60 kg”.
To bardzo ważne, by nasza afirmacja była dopasowana do rzeczywistości – jeśli nasza aktualna waga wynosi 75 kg, to należy praktykować tzw. stopniowanie, czyli najpierw piszemy i mówimy sobie, że nasza waga to 70 kg, a gdy ją osiągniemy, to zmieniamy na 65 kg, itd. Nigdy nie należy wprowadzać dużych skoków, czyli z 75 kg na 55 kg, gdyż wówczas afirmacja może nie przynieść oczekiwanych skutków, ponieważ napotka na granice w naszej podświadomości. Sami przestajemy wówczas wierzyć, że to możliwe, by tak drastycznie stracić na wadze i nasza afirmacja będzie tylko stratą czasu” – przekonuje wróżka.

Chudnę z przyjemnością
Afirmacje jakie można stosować, to np. „Zasługuję na szczupłe ciało”, „Codziennie zbliżam się do wymarzonej sylwetki”, „Z każdym dniem jestem bliżej celu”.
Trzeba również pamiętać o odpowiednim nastawieniu, droga do wymarzonej sylwetki nie ma być męką i nie możemy tak do niej podchodzić. Afirmacja powinna być w czasie teraźniejszym, w pierwszej osobie liczby pojedynczej i bez negacji.

Zobacz to!
Ogromnie ważne są również wizualizacje. Wieczorem, gdy jesteśmy zrelaksowani przed samym snem, lub w chwilach odpoczynku w czasie dnia, warto wprowadzić umysł w stan lekkiej autohipnozy i zobaczyć siebie oczami duszy w piękniejszej postaci.
Widzieć siebie szczuplejszym, zdrowszym, pełnym energii i życiowej radości, poczuć to całym ciałem tak, jakby to już teraz miało miejsce. To pomoże uwierzyć, że faktycznie tacy będziemy, że to jest możliwe! Naprawdę możemy być szczęśliwsi, bardziej zadowoleni i…bez tych kilku zbędnych kilogramów.
Aby móc zmienić swoją sylwetkę, trzeba jednak przede wszystkim pokochać i zaakceptować siebie.
Afirmacje nie mogą zmienić od razu wszystkiego, a przede wszystkim nie powinny być skierowane przeciwko całemu człowiekowi, a jedynie jego drobnym niedoskonałościom, których można się pozbyć.
Przy tym wszystkim najważniejsza jest wiara w powodzenie i cierpliwość w oczekiwaniu na rezultaty, które na pewno się pojawią.

o afirmacjach w mojej ksiazce “Magia ” – http://magiczny-swiat.es24.pl/opis/664020/biala-i-czarna-magia-rytualy-zaklecia-magiczne-nowa-edycja-kompletnie-zmieniona-i-rozszerzona.html

Prześlij Twoje światełko 🌷 komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu

%d