3

Zycze cudownej i magicznej Rownonocy wiosennej Ostary Jarego Swieta 20/21 marca 2014 – juz dzis o 17:57

Ostara_jarego_gody

Z moca pozytywnych energii i Milosci rozpoczynamy najpiekniejszy okres w calym roku, gdy dni sa dlugie, piekne i cieple. Ostara, celtyckie Alban Eilir i nasze rodzine slowianskie Jare Swieto, Jare Gody.

 http://mariabucardi.pl.tl/Jare-Swieto.htm

Sleza niedzwiedz

Gora Sleza niedzwiedz – pamietajmy, ze niedzwiedz byl dla naszych przodkow Zwierzeciem o niezwyklej mocy, nie przez przypadek stoi wlasnie na Slezy

W zwyczajach celtyckich ten dzien byl dniem Elfow i Morgany – Morgana Le Fay.

O obchodach Slowianskich wiecej tutaj

Tego dnia najlepiej odwiedzic miejsca w ktorych zyja Istoty Natury i spedzic go na podziwianiu wiosny. To takz dzien w ktorym zwracamy szczegolna uwage na wode – w Szkocji dekoruje sie zrodla i studnie. O kulturze Celtyckiej wiecej tutaj – http://pl.wikipedia.org/wiki/Celtowie

Pamietajmy, ze nie tylko Slowianie byli naszymi praojcami, ale takze m.in. wlasnie Celtowie – http://www.celtica.pl/celtowie-na-ziemiach-polskich.html m.in Gora Sleza

Ostara1To takze czas topienia Marzanny – co symbolicznie mozna wykorzystac we wlasnym zyciu by oczyscic sie z tego, co stare, zamknac stary okres i rozpoczac ten nowy, pozytywny, pelen slonca. 

O Marzannie przeczytasz tutaj – http://pl.wikipedia.org/wiki/Marzanna Osobiscie pamietam ze szkoly podstawowej nasze wyprawy z cala szkola i topienie Marzanny 🙂 Zwyczaje naszych przodkow zachowaly sie do dzis, mimo chrystianizacji i przyjcia nowej wiary  a raczej wszczepienia jej ogniem i mieczem.

Zwyczajem praktykowanym tego dnia jest sadzenie ziaren, które tak samo jak jajko są symbolem odrodzenia. O czym warto pamiętać:

Baumgeist (M. Grosche)

Baumgeist (M. Grosche)

  • Ostara to także święto drzew – warto wybrać się do lasu lub do ogrodu i porozmaiwać z duchami drzew, złożyć pod drzewem owoce, przytulić się i poczuć tą wszechmocna moc.
  • Tradycją Ostary jest także chowanie w lesie lub na łące czerwonych jaj – symbolu płodności. To moga byc jajka drewniane lub ceramiczne.
  • Warto znaleźć źródło i wymyć w świeżej wodzie amulety i talizmany magiczne a także kamienie szlachetne i biżuterię. W ten sposób jej pozytywne energie zostaną w pełni odnowione.
  • Tradycyjne napoje i potrawy to: ciasto z miodem, soki owocowe, wino, warzywa i owoce.
  • Zanim wykonamy ołtarze magiczne należy pamiętać o gruntownych porządkach, które jak wiadomo mają głębokie przesłanie magiczne – oczyszczanie
  • Oprócz wykonania ołtarzyka magicznego polecam udekorować całe mieszkanie przy pomocy świeżych kwiatów, wiosenych wianków.
  • Jeśli planujesz zalożenie małego ogródeczka z ziołami na balkonie lub większego na polu lub w ogrodzie – wykorzystaj ten dzień do rytuałów błogosławienia tego miejsca.

To takze czas by oczyscic nasze cialo – stare kultury stosowaly kuracje ze swiezych pokrzyw a koncem kwietnia i w maju mozna dodac do salatek liscie mniszka lekarskiego (dmuchawca).

Moi Kochani czekam na Was dzis w nocy, swieto zaczynamy o 17:57 czasu polskiego. Bedzie mi bardzo milo, gdy otrzymam od Was sprawozdania jak swietowaliscie, zdjecia Waszych oltarzykow oraz ciekawych odkryc w czasie wedrowek na lonie Natury dzis i jutro :-))

pierwiosnek

Moze uda Wam sie znalezc te piekne zolte pierwiosnki – ktore sa niezwyklym magicznym kluczem, ale o tym w innym wpisie 🙂

Swietujemy poczatek wiosny niezaleznie od wyznania – pamietajmy, ze Kosciol katolicki przejal te obrzedy i mamy te same, tylko przesuniete w czasie – w czasie Niedzieli Palmowej oraz Wielkanocy 🙂

 

Z moca anielskich wibracji Wasza Maria Bucardi

Hillary Hunt

Hillary Hunt

 

Juz w czwartek o 20:20 czasu polskiego - Ceremonia z Maria Bucardi. Nie zapomnij zalogowac sie na Twoje konto po szczegoly - Twoje konto - Zamknij

%d bloggers like this: