4

Samhain 2020 z Marią Bucardi, czyli jak zachować zimną krew i poczuć się bezpiecznie w środku globalnego szaleństwa …

Samhain z Marią Bucardi

 

Przeżyj niezwykłym wieczór w świetlistej i uroczystej atmosferze, wypełniony pięknem i wysokimi wibracjami, gdy wokół jest tak ciemno i zimno… To wyjątkowe święto (wywodzące się z kultury Celtyckiej) obchodzone kiedyś przez wszystkie inne kultury ma różne nazwy: Samhain, Halloween, Dziady, Święto zmarłych. Jego nazwa oznacza koniec lata. Wierzono, że zmarli tej nocy schodzą na Ziemię szukać ciała materialnego na kolejny rok. Ludzie więc zostawiali im podarunki przed domem i ubierali się w obdarte ubrania, aby żaden duch nie chciał w nich zagościć 🙂 To tak w wielkim skrócie. Od tysięcy lat wierzy się, że w nocy 31 października zaciera się granica między zaświatami, czyli duchom złym i dobrym łatwiej przedostać się do świata żywych. Rozpoczyna się czas panowania mroku, który potrwa do 21 grudnia Święta Światła.

 

W obecnych czasach obchodzi się święto Halloween i warto zastanowić się, jeśli bierzemy w nim udział, jaką stronę wspieramy: pozytywną czy negatywną, czy popadamy w konsumpcję kupując plastikowe ozdoby, czy celebrujemy naturę i zdobimy dom złocistymi liśćmi i kasztanami, które spadły z drzew i obdarzają nas takim miłym i pięknym prezentem. Samhain to SABAT OGNIA, możesz zapalić świece, kominek lub ognisko (jeśli możesz).

 

DEKORACJE DOMU I OŁATRZYK MAGICZNY

Jeśli masz ochotę, możesz ozdobić pięknie i obficie cały dom, wypełnić pięknymi zapachami i stworzyć magiczny ołtarzyk. Może być udekorowany orzechami, jabłkami, liśćmi lub innymi darami natury. Kadzidło szałwiowe lub np. żywica olibanum. Kolor czerwony, czerwona i srebrna świeca, czerwona herbata z hibiskusa, róży itp. Można również ułożyć zioła i sól w różnych częściach w domu w formie woreczków lub w miseczkach, co będzie przyjemne i pożyteczne 🙂  Przygotowania można rozpocząć już teraz! Jeśli nie masz czasu, to w wersji minimalistycznej, skup się na czystości w domu i świecy 🙂

 

Czego NIE robić i UNIKAĆ

Nie oglądaj drastycznych wiadomości, negatywnych obrzędów Halloween i NIE wywołuj duchów! Jeśli jakiegoś ducha wywołasz – to będzie on negatywny, który może spowodować choroby, pecha, straty. Uważaj szczególnie, gdy słyszysz, że ktoś “odprowadza dusze do światła” to brzmi “szlachetnie”, ale może być wielką zgubą i fałszem.

 

OCHRONA

Ochroń się odpowiednio przy pomocy płaszcza energetycznego (np. kokon bogini), modlitwy do Archanioła Michała i rytuału ochronnego, które znajdziesz w książce “Jak rozmawiać z Aniołami”, która jest prezentem w Twoim Miejscu Mocy. Możesz zapalić białą szałwię tego wieczoru, oczyścić swoje ciało fizyczne i energetyczne solą, ubrać się starannie. Najlepszą ochroną jest silne światło wewnętrzne i wysokie wibracje. Jeśli masz ochotę oglądać coś tego wieczoru, niech będzie to pozytywny film lub nasze Ceremonie, których celem jest uroczyste oczyszczenie i podniesienie wibracji, napełnienie światłem:

 

 

 

Napisz w komentarzu co pozytywnego polecasz!

 

INSPIRACJA

Wdzięczność to klucz! Podziękuj za cały poprzedni czas, nawet jeśli jeszcze nie masz tego, o czym marzysz. Pomyśl o przodkach, np. Słowianach i podziękuj za wszystko, co zostało po starych kulturach, za wiedzę, która jest w nas i wychodzi na światło dzienne. Gdy zaczyna się czas panowania mroku, ważne jest każde światełko! Każda dobra myśl to światło, które błyszczy z daleka, rozprasza ciemność, daje spokój wewnętrzny, przynosi nadzieję i dodaje wiary! W ten sposób zmieniamy spisy Ziemi, zmieniamy globalną świadomość, nawet jeśli wydaje nam się, że nic szczególnego nie wykonujemy. Dlatego tak ważne jest, by zadbać o siebie i dawać dobry przykład, a także pomóc naszej Matce Ziemi! 31 października oprócz Samhain jest również wyjątkowa NIEBIESKA PEŁNIA KSIĘŻYCA, czyli druga pełnia, co zdarza się zazwyczaj raz na 2-3 lata, a sama niebieska pełnia w tę szczególną noc raz na kilkadziesiąt lat! Jest więc to naprawdę szczególny czas. Zarezerwuj sobie i ustaw “ważne spotkanie” w kalendarzu w ostatnią sobotę października i dołącz do Medytacji dla Ziemi chwilę przed 22:00 czasu polskiego 🙂 Możemy przygotować się tak jak zwykle lub dodać coś więcej od serca, np. zapalić świecę w intencji siły i ochrony naszej Ziemi, która również jest istotą. Szczególnie jeśli odczuwasz niepokój i chaos przez aktualną sytuację na świecie – nie daj się temu pochłonąć! To nie jest łatwe dla wrażliwych osób, dlatego tym bardziej musimy skupić się na Świetle i tym ile możemy zrobić. Zgodnie z zasadą “to, co wysyłasz wraca zwielokrotnione” – jeśli ofiarujesz komuś pomoc z czystego serca – to i dla Ciebie nadejdzie pomoc od Wszechświata, gdy będziesz tego potrzebować.

 

NIGDY SIĘ NIE BÓJ!

Strach to najgorsza reakcja… Jest jak czarna odchłań, która ciągnie niżej i niżej. TO NIE ZNACZY, ŻE NIE WOLNO NAM ODCZUWAĆ STRACHU, a to, że w chwili, gdy odczuwamy wewnętrzny niepokój ZATRZYMUJEMY SIĘ, nabieramy świadomości co się dzieje i w jaką stronę to prowadzi. SKUPIAMY SIĘ NA ŚWIETLE I SILE SERCA, przypominamy sobie, że jesteśmy pełną siły i mocy DUSZĄ WYŻSZĄ oraz mamy pomoc SIŁY ŚWIATŁA. Nigdy nie jesteśmy sami, możemy jedynie wybrać uczucie samotności i opuszczenia poprzez czarne myśli. I wtedy, choćby Anioł Stróż bardzo chciał pomóc, to nie może, ponieważ szanuje wolną wolę. MOŻESZ ODCZUĆ LĘK I PRZEMIENIĆ GO SZYBKO W SIŁĘ, wracając do poprzedniej Ceremonii, zmieniając myśli, powtarzając pozytywne słowa, które dodają skrzydeł, zamiast je podcinać. Prawdziwą odwagą wyróżnia się NIE ten, kto nie odczuwa lęku, lecz ten kto spojrzy mu w oczy i pogoni, gdzie pieprz rośnie 🙂 A Halloween to dobry moment, aby się odpowiednio do tego przygotować 🙂 To również dobry czas, by aktywować swoją siłę wojownika / wojowniczki, poprosić Archanioła Uriela czerwonego boskiego promienia  o odwagę, siłę i moc.  Służyć pomocą może Ci również Rytuał Świec Intencyjnych, Twoja własna intencja lub świeca ochronna, która da Ci głębokie odczucie spokoju, że choćby nie wiem co, działo się na zewnątrz – jesteś bezpieczna / bezpieczny, pod ochroną Siły Wyższej Światła. 

 

 

* Teraz mamy ostatni dzwonek na rytuały przyciągające miłość, szczęście, bogactwo. Po 31.10 planujemy sobie koncentrację na oczyszczeniu i ochronnie.

 

 

🕯

 

 
 

 

Pomoc dla Magicznej Oazy

Konto bankowe TYLKO dla Magicznej Oazy 

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA

Numer konta: PL21 1440 1390 0000 0000 1574 3263

wlasciciel konta: MARIA BUCARDI

Prosze w tytule wpisac OAZA

 
 

Posadź Drzewo z naszym Stowarzyszeniem Oaz Natury

onoSemina.org

Właściciel konta: Verein onoSemina
tytuł wpłaty: darowizna
IBAN  BE69 9670 5218 7578
SWIFT/BIC   TRWIBEB1XXX
adres, który należy wpisać w banku, jeśli wymagany:
TransferWise Europe SA Avenue Marnix 13-17 Brussels 1000 Belgium

Instagram

4 komentarze

 1. Odpowiedz
  Basia says:

  To, co bardzo mi pomaga w ostatnim, trudnym energetycznie czasie, to medytacja w kryształowej komnacie i otaczanie sie energią białych lilii. Ten obraz białych lilii przyszedł do mnie niedawno, nagle, był jak świeża bryza, jak silny, a jednocześnie delikatny powiew, który uniósł mnie w górę i odciął od wszystkiego, co negatywne. Zbudował szpaler ochronny złożony z tych kwiatów. Wibracje poszybowały w górę – od razu! Zmieniło się samopoczucie, nastrój, energia.
  Teraz, gdy czuję, że wszystko leci w dół, przywołuję ten obraz przed oczami, zanurzam się w nim i pozwalam, by mnie oczyszczał, zmieniał i ochraniał.
  Jest jak podarunek Niebios…

 2. Odpowiedz
  Edyta S. says:

  jedną z ważnych pozytywnych czynnosci dla mnie jest śpiew
  bardzo mi pomaga śpiew..od serca… dla siebie , dla kogoś…
  śpiew podnosi wibracje ..jest tyle pięknych pieśni….o matce ziemi o radosci z jej obecności…właśnie je odkrywam i się ich uczę…

 3. Odpowiedz
  Anna says:

  Droga Mario, szczególnie jakim dziedzinom życia służy noc 31.10 jeśli chodzi o świece intencyjne? Pozdrawiam

  • Odpowiedz
   MariaBucardi says:

   Każdej Kochanie w której potrzebujesz pomocy.

Prześlij Twoje światełko 🌷 komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu

%d bloggers like this: