1

Zwierzę Mocy Trzmiel | Możesz więcej, niż myślisz | Orientacja | Strategia

Zwierzę Mocy Trzmiel

 

Gdy do nas przylatuje oznacza energetyczne okno pogodowe 🙂 Świeci słońce, jest ciepło i sucho (nie pada deszcz), zachęca jednak w tym czasie do rozwoju, pracowitości w równowadze z regeneracją, strategicznego rozkładania sił na zamiary, przewidywania i orientacji…

 

Całe szczęście możemy spotykać trzmiele w Polsce w sezonie letnim na łąkach, w ogrodach, wszędzie, gdzie rosną kwiaty, z których żywią się nektarem.

 

Trzmiele to owady dzienne spokrewnione z pszczołami, osami i szerszeniami, występujące na półkuli północnej Europy, Azji i Ameryki Północnej. W Afryce Południowej i całej Australii są one całkowicie nieobecne. Gatunkiem rodzimym dla nas i prawdopodobnie najbardziej znanym jest trzmiel ogrodowy, który żywi się głównie nektarem i pyłkiem. Najbardziej uderzającą cechą trzmieli jest ich spory rozmiar, okrągły tułów, futerko oraz prążki żółto – czarne.

 

Trzmiel jest symbolem płodności i różnorodności.

 

Inspiracja: możemy dla owadów sadzić kwiaty w ogrodach i na balkonach, gdzie tylko możemy, zapewniać nektar oraz wodę. Potrzebują naszego wsparcia, ochrony i pomocy! Insekty potrzebują nas, a my potrzebujemy ich.

 

Trzmiel jest bardzo silny fizycznie, choć nie jest to pierwsza rzecz która przychodzi nam na myśl w odniesieniu do malutkich owadów. Jednak w porównaniu do swojej masy ciała jest niesamowicie silny! Pojawia się temat Twojej sylwetki, siła, siła wewnętrzna i wytrzymałość, które musisz zdobyć, by iść do przodu.

 

Połącz się z energią Zwierzęcia Mocy Trzmiela, by rozpoznać i wykorzystać moc, która jest w Tobie!

 

Ma dość pulchne ciało w stosunku do swoich małych skrzydełek, a jednak potrafi osiągnąć wysokość ponad 5000 metrów, co fizycznie graniczy z cudem i dlatego też pokazuje nam, jak ważne jest zaufanie do własnych mocnych stron…

 

Jest tak wiele rzeczy, które mogą wydawać się nierealne…  Ale Trzmiel przekazuje nam, że można wcielić w życie to, co z pozoru niemożliwe. Prosi, by kierować się intuicją, wierzyć we własne sny i wizje.

 

Zwraca to również uwagę na sekrety i zagadki życia, a także wewnętrzne wizje. Z trzmielem jako Zwierzęciem Mocy możemy  wprowadzić w życie rzeczy pozornie niemożliwe – wbrew wszelkim prawom duchowym i światowym.

 

Ważne jest również to, aby jak trzmiel precyzyjnie planować i podchodzić strategicznie do pewnych spraw. Ma niesamowicie dobrą ORIENTACJĘ, dlatego też powinniśmy podchodzić do naszych zadań w sposób ukierunkowany, nie wyczerpując się, a rozkładając siły na zamiary. Jest niesamowicie pracowity, ale swoim zgiełkiem przypomina nam jednocześnie jak ważne jest, aby odpocząć, zregenerować się i nabrać sił.

 

Trzmiel nie lata na oślep, a jest świetny w nawigacji. Jest to przesłanie, które pomaga nam znaleźć drogę i działać w ukierunkowany sposób, zaufać naszej sile i naszemu wewnętrznemu głosowi, aby zrealizować marzenia i wizje.

 

Orientacja – ukierunkowanie – rozwój – płodność (kreatywna, nie tylko fizyczna) – różnorodność – siła – praca w równowadze z regeneracją

 

Zadaj sobie pytanie, jakie cele sobie wyznaczyłeś wyznaczyłaś, czy są one rzeczywiście realistyczne i w której sferze Twojego życia brakuje orientacji? Podążaj za własnym wewnętrznym głosem i ufaj – wtedy nie zgubisz się.

 

Kiedyś w czasach średniowiecza, imponujące rozmiary i wyraźnie słyszalny szum podczas lotu trzmieli bywały odbierane jako przerażające dla ludzi. Mówiono w powszechnym przekonaniu, że trzmiel był ucieleśnieniem zmarłych lub astralnych podróżujących, czarownic i skazanych przestępców, a nawet duchami, które widzą na ziemi. W kulturze celtyckiej oraz w irlandzkich wierzeniach ludowych mówi się, że gobliny przynoszące szczęście i fortunę potrafią przekształcić się w trzmiele. Dlatego niektórzy ludzie wkładają figurki trzmieli do swoich portfeli, aby przyciągnąć pieniądze. Chroniono także w ten sposób swoje gospodarstwa.

 

W tradycyjnej prognozie pogody latanie trzmieli oznacza ciepłą, suchą i słoneczną pogodę, a gdy trzmiele odlatują, zwiastuje to zbliżający się deszcz. W rzeczywistości trzmiele, a także pszczoły i inne owady wyczuwają na podstawie ciśnienia i wilgotności powietrza jak będzie się rozwijać pogoda w ciągu najbliższych kilku godzin i wykorzystują to do planowania wyjść i lotów.

 

Wskazówka: czuj, obserwuj i przewiduj, by jak trzmiel zebrać słodki nektar i uniknąć deszczu oraz trudności.

 

Trzmiel wlatując w Twoje życie zwraca uwagę na takie tematy, jak ruch, nowa wiedza, orientacja i rozwój.

 

Jako pierwotny symbol matki ziemi i natury wzywa Cię, abyś bardziej zajmował/a się wewnętrzną i zewnętrzną naturą oraz szukał/a kontaktu z duchami roślin, czyli dewami roślin. Jeśli masz jakąś dolegliwość, poszukaj odpowiednich ziół, które mogą Ci pomóc. Niedługo kolejny Rytuał dla Matki Ziemi https://mariabucardi.pl/pl/p/92-Rytual-dla-Matki-Ziemi-z-Maria-Bucardi%2C-Medytacja-dla-Ziemi.-Pelnia-ksiezyca-i-polcieniowe-zacmienie-30.11.2020/678 !

 

Podobnie jak pszczoły, trzmiele są zasadniczo pracowitymi owadami, dlatego wskazuje również na pracę, zajęcia, sprawność i pracowitość. Możesz być teraz bardzo zajęty /zajęta, w tym przypadku zwraca Ci uwagę, by zachować dystans do pracy i zrobić sobie małą przerwę – nie zaszkodzi to Tobie ani Twojej pracy (jeśli mieści się w granicach).

 

Tak jak pszczoły, również trzmiele pomagają w zapylaniu kwiatów, co sprawia, że ​​trzmiel jako Zwierzę Mocy w pewnym sensie jest symbolem płodności i różnorodności. Oznacza kreatywność, nie tylko płodność fizyczną, ale także twórczość.

 

W negatywnym znaczeniu trzmiel oznacza osoby nerwowe, nadpobudliwe, niespokojne które pracują za dużo, rozproszone, są skupione na wszystkim co dzieję się na zewnątrz, nie mając kontaktu ze swoim wnętrzem.

 

Zajęte trzmiele brzęczące we śnie wskazują na brak koncentracji i niedojrzałe pomysły. Może źle przeliczasz siły na zamiary? Czasem ostrzega przed oszczerstwem. Koncentruj się tylko na tym, co istotne i przekonuj swoimi działaniami jeśli trzeba, aby nieprawdziwe wypowiedzi na Twój temat stały się niewiarygodne, a zatem nieważne i zniknęły z umysłów innych.

 

Nie jest łatwo wdrożyć pewnego rodzaju dyscyplinę oraz jednocześnie poczuć wolność i magię jak to Zwierzę Mocy, ale możliwe… Wyleć i zbierz słodki nektar! Zdobądź to, czego potrzebujesz, aby odżywić swoje ciało, umysł i duszę. Zaczynaj latać, wszystko jest możliwe…

 

 

 

Komentarz ( 1)

  1. Odpowiedz
    Joanna B. says:

    Spotkalam dzis Trzmiela, przelecial mi przed nosem. Duzy i silny !
    Zdziwilam sie, ze w tym czasie… I tu znow On !
    Pokazuje ze potrzebne jest silne cialo dla mocy, ktora wyraza sie glosnym szumem…

Prześlij Twoje światełko 🌷 komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu

%d bloggers like this: