2

Zwierzę Mocy Kos Czarny druid, onyksowa piękność i czarujący śpiewak, ptak pełen magii i tajemnic… Z cyklu: Zwierzęta Mocy z Marią Bucardi

Zwierzę Mocy Kos

Czarny druid, onyksowa piękność i czarujący śpiewak, ptak pełen magii i tajemnic…

  Kosy zajmują ważne miejsce w różnych tradycjach np. Celtyckich i często mają głębokie duchowe znaczenie. Są znane z uskrzydlającego i uspokajającego śpiewu, co stało się motywem wielu wielkich dzieł literackich. Są niezwykle interesujące dla każdego, kto zajmuje się mistycyzmem, symboliką i magią.
Kosy wyglądają eleganckiego i tajemniczo 🙂 Często kojarzą się z tajemnicą i mądrością. Cenione są za umiejętności wokalne i to nie tylko za urzekające piękno melodii ich piosenek, ale również za to, że różne melodie śpiewają na specjalne okazje i do specjalnych celów. Dlatego kosy są uważane za inteligentne i mądre ptaki.
Jeśli często widzisz lub słyszysz kosy, przylatują do Ciebie w snach lub też darzysz je szczególnym uczuciem, być może kos jest twoim zwierzęciem duchowym na ten moment lub od urodzenia.
Ptaki na ogół symbolizują coś wysokiego, np. wyższe spojrzenie, perspektywę, wyższy cel, wyższy ideał. Są mistrzami latania. A te ptaki o czarnych piórach, są dodatkowo uważane za magiczne i tajemnicze.
Czarny kolor często kojarzy się z tajemnicą i magią. Jest także powszechnym symbolem rzeczy ukrytych, tajemniczych i nieznanych. Śpiewają swoje urzekające melodie o zmierzchu i świcie, w porach dnia, które są na granicy dnia i nocy.
Wydają się również mistyczne ze względu na czarne pióra i nocny tryb życia. Jednak nigdy nie są identyfikowane z mrokiem i złymi rzeczami. Ich ciemny wygląd ma bardziej pozytywnie inspirujący charakter dla wielu ludzi, zwłaszcza artystów i osób zajmujących się duchowością. Swoją obecnością rozświetlają przestrzeń i porywają serce do radości. Kolor czarny w magii może być również ochronny, a czarne kamienie takie jak turmalin i onyks posiadają właśnie takie energie.
Kosy są uważane za mądre, ale tajemnicze, symbolizują także ludzką intuicję. Połącz się z tym duchowym przewodnikiem, a wzniesie Twoją intuicję na wyższy poziom.
Umiejętność postrzegania rzeczy wokół siebie z wysokiej perspektywy jest bardzo ważna i pomaga wyznaczyć priorytety, zrozumieć obecne okoliczności życiowe i podążać ścieżką życia zgodną z Twoją drogą serca.
Intuicja – jasnowidzenie – inteligencja – mądrość – piękna komunikacja – elegancja – autorytet – sztuka – artyzm – ekspresja – lekkość – radość – tajemnica – magia – talenty “nadprzyrodzone” – cisza – wewnętrzny spokój
Kos swoim melodyjnym głosem śpiewa pieśń o wysokich wibracjach i rozprasza mrok. Posłuchaj go szczególnie w chwilach, gdy czujesz przygnębienie i niepokój.
Zapytaj się siebie, co sobie “śpiewam”? Czy mówię sobie pozytywne, inspirujące słowa, które są jak pieśń dla mojej duszy? Czy też są to słowa ciężkie, dołujące, przygnębiające?
Daj mu się poprowadzić, by pokazał Ci artystyczne sposoby wyrażania myśli i emocji w kreatywny sposób. Jeśli ten ptak jest Ci szczególnie bliski, to całkiem możliwe, że tworzysz pewien rodzaj sztuki (to może być oczywiście tylko dla siebie), a może lubisz sztukę i sprawia Ci radość podziwianie jej.
Wzleć wyżej z kosem, wyjdź z kręgu negatywności i skup się na wnętrzu, by poczuć spokój w każdej sytuacji.
Kosy również kojarzą się również z powagą, autorytetem, ideą wielkiej i silnej osobowości, jak kiedyś druidzi (czyli celtyccy szamani, tak jak kiedyś magi w Persji i Bramini w Indiach). Ich szlachetny i zadbany wygląd, ruchy z gracją stały się symbolem powagi, uprzejmości i pewności siebie.
Pracuj z energią tego Zwierzęcia Mocy, by stać się osobą bardziej wpływową, przekonującą w pozytywny sposób, z nim możesz  osiągnąć wielki sukces, inspirować i poprowadzić innych ludzi z charyzmą, pewnością siebie i autorytetem.
Dla Indian Hopi to przewodnik o wielkiej wadze, który może prowadzić do świata duchów, którą trzeba odbyć “samemu”. To dla nich strażnik z wysokości.
Kos wśród plemion Indiańskich ma jeszcze jedno znaczenie dotyczące rodziny dusz, którą wybieramy. Społeczność, z którą spędzamy czas ma na nas wielki wpływ, więc może nas uskrzydlać, być pomocą i wsparciem lub ciągnąć w dół.
Jednak kosy latają czasem samotnie, co świadczy o ich poczuciu indywidualności. Doskonale potrafią bronić swojego terytorium i walczyć jeśli poczują zagrożenie.
Celtowie utożsamiali kosy z przepowiedniami i jasnowidzeniem. Istnieje mit związany z boginią królową Riannon, która miała trzy święte ptaki o mocy przywracania zmarłych z grobów, a żyjących do grobu. Podobno uważano, że kosy to jedne z najstarszych zwierząt posiadających wiedzę o historii i działaniu czasu. Kojarzone z zaświatami, duchami, a nawet królestwem Bogów.
Jeśli spotkasz tego wyjątkowego ptaka, to bardzo ważny znak. Może mieszkają w pobliżu Ciebie? Rozejrzyj się, może Wszechświat chce Ci przekazać coś bardzo ważnego… Zastanów się co to jest, może sygnał, by AKTYWOWAĆ SWOJE TALENTY WYŻSZE… Zająć się czymś wyższym, dawać dobry przykład, prowadzi innych, wziąć na siebie odpowiedzialność za własne życie, otaczać się tym, co dobre i pozytywne, odciąć od siebie to, co negatywne, wyznaczać granice, traktować siebie z szacunkiem, zająć się kreatywnym i twórczym działaniem, które jest odzwierciedleniem boskiej cząstki tutaj na Ziemi…

Pamiętasz???

 

Ceremonia nr 90

Naszą 90 Ceremonie rozpoczniemy od oczyszczenia, podwyższenia wibracji, aktywacji światła Twojego wew. Słońca, a następnie przejdziemy do przesłań na temat: jak chwycić diabła za rogi i wysłać go gdzie pieprz rośnie 🙂 Jak wykorzystać kolejny czas na regenerację i odpoczynek, by odzyskać siły i w pełni mocy ruszyć nową drogą, nowego początku. O procesie Alchemii/ Transformacji, który właśnie się w Tobie rozpoczął i jak iść dalej, by osiągnąć to, czego pragniesz. O Czarnych Druidach, czyli jednych z najbardziej magicznych ptaków (Kosach) i ich sile i mocy, by zyskać pewność siebie i radość życia. Jak nie spocząć na laurach, gdy po wielu tygodniach drogi przez pustynię nagle docierasz do zielonej oazy, gdzie aż wszystko kusi Cię by zostać w niej na zawsze, a tutaj jeszcze długa i niezwykła droga przed Tobą…

   
🕯️ świece w intencji uwolninia, oczyszczenia i aktywacji …
Są listem wysłanym do Wszechświata z prośbą o pomoc!
Z Miłością Twoja Maria


To, co dajesz z głębi serca,

wraca do Ciebie 7 razy !

Pomoc dla Magicznej Oazy

Konto bankowe TYLKO dla Magicznej Oazy

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA

Numer konta: PL21 1440 1390 0000 0000 1574 3263

wlasciciel konta: MARIA BUCARDI

Prosze w tytule wpisac OAZA


Posadź Drzewo z naszym Stowarzyszeniem Oaz Natury

onoSemina.org

Darowizny na konto w wybranej walucie

Właściciel konta: Verein onoSemina
tytuł wpłaty: darowizna
IBAN BE69 9670 5218 7578
SWIFT/BIC TRWIBEB1XXX
adres, który należy wpisać w banku, jeśli wymagany:
TransferWise Europe SA Avenue Marnix 13-17 Brussels 1000 Belgium


Zobacz wszystkie klucze do szczęścia


Instagram

2 komentarze

 1. Odpowiedz
  Kasia says:

  Kos! Cudownie! Towarzyszy mi tutaj w ogrodzie regularnie jeden taki 💗😍 zastanawialam sie co to oznacza 🤗

 2. Odpowiedz
  Paulina says:

  W moim starym ogrodzie- oprócz Sarenek- mieszkają Kosy ♡ Kocham je, dokarmiam, słucham, patrze im w oczy … W tym roku obserwowałam z okna jak Kosiczka zbiera patyczki do budowy gniazda, jak moczy kępki mchu w misce z wodą do zrobienia wylepy … jak odrywa długie pasma kory z winogronu… ♡

  Dwa razy podczas Rytuału dla Matki Ziemi przeleciały nad moją głową ♡♡♡

  Widzę je
  i czuje
  CONNECTION

Prześlij Twoje światełko 🌷 komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu

%d bloggers like this: