4

Prawdziwa kobiecość – co to naprawdę znaczy? Być prawdziwą kobietą … Artykuł dla kobiet i mężczyzn. Odkryj razem ze mną i aktywuj Twoją Moc!

Prawdziwa kobiecość – co to naprawdę znaczy? Artykuł dla kobiet i mężczyzn.

Dziękuję za udział w 148 wykładzie online w uroczystej formie, czyli naszej Ceremonii,

która wywołała tak wielkie poruszenie związane z tematem kobiecości!

 

Jak myślisz, czym jest prawdziwa kobiecość?

Jak to widzisz i czujesz?

 

Około średniowiecza zaczął się patriarchat prawie we wszystkich kulturach. Kobiety zaczęły być inaczej, często gorzej, traktowane, a ich pozycja zaczęła znacznie spadać. Setki lat takiego wzoru doprowadziły w XIX wielu  do ruchu emancypacji, czyli idei wyzwolenia. Brakowało jednak prawdziwych wzorów kobiecości na zewnątrz, więc wyzwolenie to stało się dążeniem do stania się “mężczyzną”, czyli przejęciu męskich cech i ról, aby uzyskać równe prawa. Następnie w czasie dwóch wojen światowych oraz później, w socjalizmie, poprzez brak rąk do pracy, zaczęto propagować kampanie w stylu “kobiety na traktory”, przez co prawdziwa kobiecość zaczęła już zupełnie zanikać. To trwa do dziś, a temat “gender” wprowadził jeszcze więcej znaków zapytania.

 

Jaki był i jest wzór kobiety?

Jaki wzór kobiecości miały nasze mamy, babcie i prababcie? Co to powoduje?

 

We wcześniejszych kulturach matriarchalnych nie było takiej ilości gwałtów, jak w czasie patriarchatu, ponieważ wzór kobiety został wypaczony, a także kobiety w takim systemie nie miały już takiej siły i mocy jak wcześniej.

 

Czy też widzisz, że brakuje wzoru prawdziwej kobiecości?

 

Czy twoja mama, babcia są prawdziwymi kobietami? Miały wzór prawdziwej kobiecości?

 

W jakim środowisku wyrastały nasze mamy i babcie, a w jakim my i jaki to ma wpływ?

 

Jeżeli kobieta jest prawdziwą kobietą, to mężczyzna może być prawdziwym mężczyzną! Dlatego ten temat ma dla nas wszystkich ogromne znaczenie. Jeśli mężczyzna nie jest wychowany przez prawdziwą kobietę, to również będzie mu brakować tego wzoru i tej energii. W kulturze Wedrusów znano magię kobiecości, widzieli kobietę jako tą, która zbiera energię Ziemi i zasila nią wszystkie istoty, które ma pod swoją opieką. Wielu naukowców uważa, że prawdziwą kobietą jest tylko ta, która jest matką.

 

Co o tym uważasz? Czy kobieta może być matką, nie będąc nią biologicznie?

 

Będąc matką dla wielu młodych ludzi, którzy słuchają tego, co mówi i podążają za nią.

Będąc matką pracując z dziećmi lub dla swoich zwierząt.

 

Można być również matką troszcząc się o innych w sposób przekazujący wiedzę, zgodnie z tym co przedstawia karta Tarota III Cesarzowa. Nie chodzi tutaj o raczej negatywne słowo “matkowanie” i narzucanie się ze swoimi radami, a inspirowanie i motywowanie innych. Karta ta z bogatą symboliką, w talii Thoth Crowleya ukazuje kobietę “matkę światła” trzymającą w dłoni kwiat lotosu, u boku pelikan karmiący młode. W innych taliach jest to również niezwykła kobieta, często ukazana w zbożu, wśród obfitej natury i zwierząt.

 

Czy jako mężczyzna masz wokół siebie wzór kobiecość?

Czy wiesz jak to zainspirować w kobietach, pomóc im w tym?

 

Czy jako kobieta, czujesz w sobie nieskrępowaną kobiecość?

Czy jeszcze są w Tobie blokady, które hamują Cię w pełnym rozkwicie,

ze względu na pracę, otoczenie, obowiązki?


Podziel się swoim odczuciem i napisz w komentarzu jak można to zmienić 🙂 Jak odkryć w sobie prawdziwą kobiecość? W naszym sercu i duszy są te wzory! Ich nie ma jedynie na zewnątrz. Pomóżmy sobie wzajemnie w odkrywaniu tej części oraz wzoru prawdziwej żeńskości.

 
 

Grupa na Facebook

 


Rytuał Nowiu tutaj zapisy:

Rubinowy Nów Księżyca 13.03.2021 (data o wyjątkowej wibracji) odbędzie się rytuał spalania świec intencyjnych. PRZEŚLIJ SWOJĄ LISTĘ ŻYCZEŃ! Przy zamówieniu w koszyku, w miejscu na uwagi, wpisz, proszę Twoją datę urodzenia oraz intencję, bym mogła idealnie przygotować rytuał i świecę. Dane możesz także wysłać na mój email, podając w tytule numer Twojego zamówienia, mój email: maria.bucardi@gmail.com Rytuał wykonuję osobiście 13.03.2021 o godzinie 23:00 czasu polskiego (start), każda świeca pali się przez minimum 7 godzin. Jeśli zamawiasz rytuał dla kogoś – proszę o dane tej osoby i opis intencji. Co może być intencją: w intencji zdrowia, miłości, poprawy związku, przypływu finansowego, czy rozwiązania konkretnego problemu, proszę opisz mi Twoją sytuację w której potrzebujesz pomocy, jak najdokładniej, bym mogła idealnie przeprowadzić rytuał. Po wykonaniu rytuału otrzymasz informację przez email czy wszystko poszło dobrze i czy energie zostały aktywowane. Jeśli po spaleniu zauważę, że coś było nie tak, jak powinno – powtórzę ten rytuał dla Ciebie bezpłatnie w kolejnym terminie.

🕯️ świece w intencji uwolnienia, oczyszczenia i aktywacji …
Są listem wysłanym do Wszechświata z prośbą o pomoc!
Z Miłością Twoja Maria


To, co dajesz z głębi serca,

wraca do Ciebie 7 razy !

Pomoc dla Magicznej Oazy

Konto bankowe TYLKO dla Magicznej Oazy

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA

Numer konta: PL21 1440 1390 0000 0000 1574 3263

wlasciciel konta: MARIA BUCARDI

Prosze w tytule wpisac OAZA


Posadź Drzewo z naszym Stowarzyszeniem Oaz Natury

onoSemina.org

Darowizny na konto w wybranej walucie

Właściciel konta: Verein onoSemina
tytuł wpłaty: darowizna
IBAN BE69 9670 5218 7578
SWIFT/BIC TRWIBEB1XXX
adres, który należy wpisać w banku, jeśli wymagany:
TransferWise Europe SA Avenue Marnix 13-17 Brussels 1000 Belgium


Zobacz wszystkie klucze do szczęścia


Instagram

4 komentarze

 1. Odpowiedz
  Anna says:

  Ja czuje energie prawdziwej kobiecosci jako lagodnosc i polaczenie z Natura. Plynnosc w pracy z energiami, odczuwanie emocji i swiata wokol jakby szostym zmyslem. Nie ma to juz nic wspolnego z zachodzeniem w ciaze i rodzeniem dzieci. Zwlaczcza teraz, kiedy Ziemia jest przeludniona a kazdy nastepny niemowlak zuzywa tony pampersow, zabawek, i innych produktow wspolczesnego swiata, ktore sa dla Natury obciazeniem. Kiedys gdy ludzi bylo malo, a smiertelnosc ogromna, jednym z glownych zadan kobiety bylo wydanie na swiat nowego czlowieka, ale ja czuje ze ten etap jest juz w przeszlosci. Teraz kobieta slucha Matki Ziemi i sie z nia komunikuje. Mysla upieknia swiat. Jej sila stworcza objawia sie w tworzeniu cudownej, lagodnej energi, pelnej milosci, ciepla, zrozumienia. Bycie czy nie bycie matka biololgiczna istoty ludzkiej nie ma tutaj juz zadnego znaczenia. Przy takiej kobiecie mezczyzna czuje sie spelniony i czuje sens zycia. Ochrania ja i uwielbia za samo bycie w jego przestrzeni. Ona zapewnia cudowna energie, wspaniale samopoczucie, on zapewnia bezpiecznstwo i dobrobyt w swiecie materii. Sa bardzo rozni by wzajemnie sie uzupelniac. Nikt nie jest lepszy, nikt nie jest silniejszy, bo jezeli nawet mezczyzna ma sile fizyczna, jej sila duchowa jest rownie ogromna, wazna i potrzebna. Nie ma rywalizowania miedzy soba, poniewaz jestesmy tacy rozni, i wzajemnie doceniamy swoje atrybuty. Idealna harmonia.

  • Odpowiedz
   MariaBucardi says:

   piękne!!!!

 2. Odpowiedz
  swiat_oczami_ines says:

  Najdroższa Mario, czekam, aż zaakceptujesz mnie w grupie na fb, bo chyba będę miała coś do powiedzenia (choć nie obiecuję) 😉

 3. Odpowiedz
  Basia says:

  Ten artykuł niesłychanie dotknął czegoś we mnie na poziomie, by tak rzec – komórkowym. Czyli jakieś wzory, kody zostały poruszone…I niech one się teraz przemieniają na lepsze i piękniejsze, zgodnie z Boskim Wzorcem Prawdziwej Kobiecości! 🌸💋🌸
  Niech tak się stanie! 💖💃💖

Prześlij Twoje światełko 🌷 komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu

%d