brak komentarzy

Ćma Zwierzę Mocy z Marią Bucardi – motyl nocy, taniec między światami, ostrzeżenie i ważne pytania do pracy wewnętrznej…

 

Zwierzę Mocy Ćma

MOTYL NOCY

Jej znaczenie nieco wiąże się z molem, który również staje się aktywny w nocy, wygląda podobnie, ciemny, choć jest mniejszy.

Transformacja – strona cienia – noc – księżyc – energia żeńska – pasywność – psychika – intuicja – ukrycie – zmarli – medium (pomiędzy światami) – wiadomość ze świata zmarłych – dualność 

To wydawałoby się zwyczajne Zwierzę Mocy, wcale takie nie jest. Zwraca uwagę na podświadomość, stronę cienia i zachęca do pracy wewnętrznej, tak więc opis będzie bardziej skłaniał do samodzielnego zastanowienia.

Ćma budzi się w nocy i śpi za dnia (unika słońca), jednak ciągnie ją do światła, ciekawe prawda? Wydaje się to nawet dziwne, paradoksalne na pierwszy rzut oka.

Generalnie z tego najbardziej znane są ćmy, że lecą do światła. Tańczą w promieniach księżyca, lecą do ognia lub sztucznego światła. 

Gdy ćma jako przewodnik ze świata duchowego przylatuje do Ciebie, warto się zastanowić czy nie lecę w ogień, czyli niebezpieczeństwo w tym przypadku? Czy nie rozpraszam się czymś sztucznym, nieważnym? Czy nie lecę na bagna podążając za błędnym ognikiem, czyli za czymś lub kimś fałszywym? Czy napewno moje zmysły, intuicja są aktywne i z zaufaniem daję się jej prowadzić? A może mam bardzo dużo światła wewnętrznego i zleciały się ćmy wokół mnie? Jeśli tak, to czego one chcą i czy to jest w porządku wobec mnie? Czy moje granice są silne? 

Dlaczego ćmy lecą do światła dokładnie nie wiadomo, mówi się, że to błąd w nawigacji, ponieważ ćmy w naturze lecą do księżyca, gwiazd, najczęściej w górę, a w obecnym świecie lgną do sztucznego błysku, który bywa zdradliwy.

W kulturze Indiańskiej ćma jest posłańcem ze świata zmarłych, zwłaszcza jeśli ktoś z Twojego otoczenia niedawno odszedł. Natomiast osoby z totem ćmy mają wysoko rozwiniętą intuicję i predyspozycje do bycia tzw. Medium, czyli pośrednikiem między światem materii i ducha.

Ćmy są całe pokryte włoskami – antenami, którymi odbierają wszystko co się dzieje, nawet najmniejsze drgania, zapachy, itd. Dlatego potrafią poruszać się w ciemności.   Stąd też kojarzy się to z wyostrzonymi zmysłami, wysoko rozwiniętą intuicją. 

Czy to gdzie lecę, jest sztuczne czy prawdziwe? W bardziej przyziemnym języku, czy cel jaki chcę osiągnąć lub droga, którą kroczę przyniesie mi prawdziwą bezcenną satysfakcję, czy plastikową nagrodę, o której szybko zapomnę?

Jeśli lecisz do sztucznego światła, do np. osoby, która udaje, że ma światło, to Twoje skrzydła poparzą się lub spłoną. 

Tak samo jest z wieloma sztucznymi rzeczami, które często wykorzystywane są w negatywny sposób jak błysk fleszy, sława, które mogą być oczywiście dobre, ale dla wielu stanowią pułapkę (starą jak świat, ale jeszcze dobrze działającą).

Kolejne ważne pytania, aby sobie zadać to, czy czuję się wypalony / wypalona w pracy? Czy czuję motywację do osiągnięcia celu, czy to lepszy czas na wycofanie, regenerację, aby zastanowić się nad sytuacją?

Czy zajmuję się wieloma rzeczami na raz i rozpraszam cenną energię? Czy ktoś i jego / jej sprawy zajmują moją cenną uwagę?

Podświadomość to klucz do tych wszystkich pytań. Co tam się kryje? Z czym trzeba się zmierzyć? To jest właśnie praca ze stroną cienia, np. otwarcie się na lęki, które po zmierzeniu okazują się dawno nieaktualne. Zmierzenie się z własnymi ograniczającymi, nieprawdziwymi przekonaniami. Wybaczenie sobie za jakiś błąd lub komuś innemu. Zaakceptowanie jakiejś swojej “wady”, przyjrzenie się sobie, itd.

W negatywnym znaczeniu ćma może reprezentować negatywną osobę, chaotyczną, widzącą w innych wszystkie swoje wady, uległą ciemnym wpływom.

Ćmy oraz mole reprezentują również niewolę, czyli coś, co Cię wiąże, ogranicza i szkodzi. Sprawdź mieszkanie, dom, otoczenie, w którym mieszkasz, czy są lekkie i czyste, czy raczej ciężkie, zapełnione przestrzenie, gdzie zatkana jest energia? Najprawdopodobniej tak jest, gdy mol pojawia się w domu, co oznacza czas na porządki w materii i energii, usunięcie staroci, przedmiotów z negatywną wibracją lub odpuszczenie starych spraw, uraz do kogoś, wybaczenie lub nałogów (uzależnienia nie dotyczą tylko oczywistych rzeczy jak alkohol, ale wszystkich innych, które robimy, aby uciekać od nieprzyjemnych uczuć). 

Ważna jest jeszcze kwestia wrażliwości. Czy jesteś bardziej wrażliwa / wrażliwy lub zbyt niewrażliwa/ niewrażliwy na ludzi wokół Ciebie? Czy możesz zaakceptować wszystkich takimi, jakimi są?

Transformacyjne znaczenie ćmy bierze się z poszczególnych etapów rozwoju tych owadów. Faza jajka symbolizuje narodziny idei. Faza larwalna wskazuje na przygotowanie podstawy. Faza przepoczwarzania reprezentuje proces tworzenia, a faza skrzydeł pozwala latać i odkrywać nowe obszary.

Zostaw za sobą stare sprawy, przerwij ciemne więzy, by rozwijać się wewnętrznie, rozprostować skrzydła i podążać księżycową drogą, na której prowadzi Cię intuicja i Siła Światła.

Ćma to nie kolorowy motyl, ma inne, bardziej negatywne znaczenie, ale to nie znaczy, że złe! To nie jest również zły omen. Zwraca jedynie uwagę na ciemniejszą stronę i przynosi ważne przesłanie, by się temu przyjrzeć, by nie spalić swoich skrzydeł. Jeśli pojawia się w Twoim życiu, główne pytanie brzmi “Jestem ćmą, czy jestem światłem”?

Prezent Maria Bucardi
lub kliknij ten link https://mailchi.mp/omen-sententia/anioly
Tu czeka na Ciebie ebook – wieloletni bestseller Marii Bucardi
„Jak rozmawiać z Aniołami”
Jeśli oczywiście pragniesz wypełnij swoje życie pozytywną,
anielską energią 🙂

Znasz już swoje Zwierzę Mocy? Sprawdź tutaj w kartach lub skorzystaj z pomocy
https://mariabucardi.pl/pl/c/Zwierze-Mocy/85

 

 

 


 
 


 

Akademia Omen Sententia staje dla Ciebie otworem wraz z wyjątkową wiedzą, która pomoże Ci rozwiązać problemy, przeskoczyć przeszkody, aktywować talenty, kroczyć drogą swojego powołania, realizować siebie… Znajdziesz tutaj wykłady online, lekcje z dziedzin, które Cię interesują, medytacje, kursy, szkolenia oraz Ceremonie nie tylko w formacie video, ale także z tekstem oraz nagraniem mp3, które można pobrać na każde urządzenie i słuchać oraz czytać kiedy tylko chcesz. Wielu z Was zależało na tym, by wyłączyć Internet, iść na łono przyrody i słuchać lub czytać Ceremonię, co będzie możliwe! Przez wieki wiedza o prawach tutaj na Ziemi była dostępna tylko dla nielicznych, teraz staje otworem dla Ciebie byś mogła / mógł tworzyć swoje życie o jakim marzysz, zdobyć klucze wtajemniczenia, które to umożliwiają… Intensywne prace nad nowym projektem trwają już miesiące, by przepisać każdą Ceremonię w formie tekstu pdf, by wszystko było jasne i uporządkowane tematycznie w łatwo dostępnych kategoriach. Jeśli Tobie również marzyło się przejść przez medytację w Twoim ulubionym miejscu w lesie, nad jeziorem, w domku, gdzie nie ma zasięgu lub nawet w samolocie, już niebawem wszystko będzie gotowe 🙂 Akademia Omen Sententia umożliwi mi dziele się swoją wiedzą z Tobą, w terminie który Tobie odpowiada. Oczywiście będziesz mieć możliwość umówienia się na dodatkową konsultację, by zadać pytanie do tematu.

www.akademia-omen-sententia.pl

 

 

🕯️ świece w intencji uwolnienia, oczyszczenia i aktywacji …
Są listem wysłanym do Wszechświata z prośbą o pomoc!
Z Miłością Twoja Maria
 
 
 
 

 
 

 

 

To, co dajesz z głębi serca,

wraca do Ciebie 7 razy !

Pomoc dla Magicznej Oazy

Konto bankowe TYLKO dla Magicznej Oazy

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA

Numer konta: PL21 1440 1390 0000 0000 1574 3263

wlasciciel konta: MARIA BUCARDI

Prosze w tytule wpisac OAZA

 
 
 
 

 

Posadź Drzewo z naszym Stowarzyszeniem Oaz Natury

onoSemina.org

Darowizny na konto w wybranej walucie

Właściciel konta: Verein onoSemina
tytuł wpłaty: darowizna
IBAN BE69 9670 5218 7578
SWIFT/BIC TRWIBEB1XXX
adres, który należy wpisać w banku, jeśli wymagany:
TransferWise Europe SA Avenue Marnix 13-17 Brussels 1000 Belgium

 
 
 
 

 

Zobacz wszystkie klucze do szczęścia

 

 

 

Instagram

Prześlij Twoje światełko 🌷 komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu

%d