5

Kręgi Kamienne bory Tucholskie

grafika: ArtStation

 

Kręgi Kamienne w Borach Tucholskich

Niezwykłość tego miejsca objawia się nie tylko w delikatnym szumie wiatru, kołyszącymi się dumnie sosnami, czy cicho szumiącym strumieniem. To magia, którą czuć już po wejściu na sam teren rezerwatu “Kręgi Kamienne”.

Ludzie przychodzą tu różnych powodów -  jedni ze zwykłej ciekawości, innych przyciąga historia, ale są także tacy, którzy wierzą w magiczną moc kamieni ustawionych w kręgi bardzo dawno temu. Czuć wielką moc Kręgów, jakby kamienie “mówiły” swoim niezwykłym, milczącym językiem. Tak, jakby chciały powiedzieć każdemu, kto tu przybył, że styka się z niesamowitą historią, z łącznością między tym, co ludzkie, a duchowe.

Widzę kobietę, która z czułością dotyka jednego z kamieni. Podchodzę do niej i pytam, czy mogę zadać jej jedno pytanie. Uśmiecha się do mnie i odpowiada, że oczywiście. Chcę wiedzieć, dlaczego to robi?

Jestem tu co roku, czasem nawet częściej, wierzę, że kamienie uleczyły mnie z choroby i dają mi zdrowie. Gdy się do nich przytulam, czuję niezwykłą moc. Prawie, jakby coś przechodziło przeze mnie! Nigdy niczego stąd nie zabieram, nawet jagódki to byłoby świętokradztwo. Biorę jedynie wrażenia.

Kobieta uśmiecha się i idzie dalej. Obchodzi każdy krąg, uważnie przygląda się kamieniom, drzewom, mchu.

Kamienne Kręgi” to oficjalnie tzw. cmentarzysko kurhanowe i jest największe w Polsce, a drugie, pod względem wielkości w Europie. Jest to 12 kręgów  (
o średnicy od ok 15 do 33 metrów ) oraz 30 kurhanów, które, najprawdopodobniej, powstały na przełomie I i II wieku naszej ery. Wybudowane zapewne przez Gotów, którzy chowali tu swoich zmarłych a może i odprawiali msze, specjalne obrzędy i czcili swoich bogów...

Dziś odbywa się tu wiele imprez, jak na przykład wrześniowe cykle związane z kulturą Gotów. Jednak są tu także zupełnie inne, nieznane ogółowi wydarzenia. Modły, spotkania, ale tylko dla wybranych. Wiedzą o nich nieliczni, nawet mało kto z mieszkańców zdaje sobie sprawę z ich istnienia, Jednak to miejsce jest tak niezwykłe, że przyciąga miłośników magii historii, ludzi wierzących w moc uzdrawiających kamieni przybywających z całej Europy.

To absolutnie niezwykłe, pełne wielkich tajemnic miejsce. Ludzie przychodzą tu by prosić o zdrowie, lepszy los, inni wierzą, że spotkają tu duchy przeszłości. Położone w pięknym sercu Borów Tucholskich. Odry mają w sobie ogromne tajemnice. Jakie? Każdy musi odkryć je sam….Najlepszym czasem by odwiedzić to miejsce są przesilenia. Jednak równie niezwykłe jest w czasie pełni księżyca, gdy z dala słychać zawodzenie wilków, latem krzyki żurawi, a po wysokich, pięknych sosnach skaczą zgrabne wiewiórki…

 

Magia jest wokół nas ...

Wszędzie, gdzie jesteś!

Pamiętaj, że codziennie na moim Instagramie

są nowe relacje audiowizualne.

Instagram

Tutaj tylko grafiki, na Instagramie w pełni audiowizualnie

Produkty

5 komentarzy

 1. Odpowiedz
  Bogumila says:

  To wyjątkowo piękne miejsce pełne zapachu sosen i śpiewu natury 🌲🦋🐌 zaznaczę w kalendarzu, bardzo dziękuję za inspirację, są one bardzo motywujące ❤

 2. Odpowiedz
  Gaja_Tara says:

  Nie wiedziałam o tym miejscu. Dziękuję ❤

 3. Odpowiedz
  Basia says:

 4. Odpowiedz
  Edyta says:

  Też cenie i uwielbiam to miejsce. Jest naprawdę magiczne. Zawsze jak tam jestem ( przynajmniej 2 razy w roku) zawsze czuję dreszcze na całym ciele, mam silne wrażenia, czasem wizje. Jest tam silna energia i wiele osób ją też czuje.

  • Odpowiedz
   Ines says:

   Najdroższa Mario ❤️ A czy możesz polecić jeszcze inne miejsca mocy w Polsce południowej? 🥰❤️🥰

Prześlij Twoje światełko 🌷 komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu

%d bloggers like this: