brak komentarzy

Zwierzę Mocy Mangusta – Nie ma góry, na którą nie można się wspiąć.

Mangusty to zwierzęta pochodzące z Afryki i południowej Azji. Istnieje ponad 30 gatunków mangusty. Niektóre gatunki są samotnikami. Szukają pożywienia i dbają o siebie. Inne gatunki żyją i podróżują w grupach, a żywność jest zbierana i dzielona między członków grupy i ich potomstwo.

Zwykle mają kolor brązowy lub szary. Mangusty zwykle żyją w norach i często korzystają z nor porzuconych przez inne zwierzęta. Rzadko kopią własne nory. Wiele gatunków ma gruczoł zapachowy odbytu, którego używają do oznaczania swojego terytorium, a także do sygnalizowania swojego statusu reprodukcyjnego.

Mangusta wydaje zabawny dźwięk, znany jako chichot, podczas zalotów i godów. Mają też specjalne wezwania alarmowe, aby ostrzec innych przed niebezpieczeństwem. Kiedy słyszą ten specjalny dźwięk, wszyscy uciekają do swoich nor, aby się ukryć. Gatunki, które żyją w grupach, zwykle mają strażników zmieniających się w celu wypatrywania niebezpieczeństwa.

 

 

 

W kulturach rdzennych Amerykanów mangusta jest często postrzegana jako symbol siły, odwagi i zaradności. Mangusta znana jest ze swojej zdolności do zabijania węży, w tym bardzo jadowitej kobry. 

W Japonii mangusta jest uważana za skarb narodowy i często jest przedstawiana w sztuce i literaturze.

Chrześcijaństwo ma długą historię używania zwierząt jako symboli reprezentujących różne koncepcje i idee. Sztuka chrześcijańska jest pełna obrazów zwierząt, od baranka jako symbolu ofiary Chrystusa po gołębicę jako symbol Ducha Świętego.  W chrześcijaństwie mangusty można znaleźć w średniowiecznych bestiariuszach, które były zbiorami ilustracji i opisów prawdziwych i wyimaginowanych zwierząt.

 

Zobacz cały wpis na blogu


ZWIERZĘ MOCY MANGUSTA

 

 

Prześlij Twoje światełko 🌷 komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu

%d bloggers like this: