1

Psychosomatyczne znaczenie hemoroidów, to dla niektórych temat wciąż zbyt tabu…

Kłopoty życiowe, depresja, hemoroidy – taki splot zdarzeń nie jest przypadkowy.

Hemoroidy wynikają z wewnętrznego lub zewnętrznego rozszerzenia żył wokół odbytnicy i odbytu. Prawie 30% dorosłych przynajmniej raz w życiu miało do czynienia z tym problemem. Ich pojawieniu się sprzyja dziedziczność i nadciśnienie żylne. Jeśli chodzi o zaparcia, mogą one być zarówno przyczyną, jak i skutkiem. Ten powszechny i ​​banalny problem jest jednak nadal bardzo często tematem tabu, jak wszystko, co dotyczy tej „wstydliwej” części ciała. Hemoroidy mogą pozostać niezauważone, dopóki żyły nie staną się nadmiernie rozszerzone i nie będą powodować bólu i/lub krwawienia.

Od naszych myśli nie tylko zależy nasze samopoczucie, ale i zdrowie. Dobry nastrój jest gwarancją dobrego zdrowia, a złe myśli mogą rozwijać wiele nieprzyjemnych, poważnych chorób.

Popularne stwierdzenia w sieciach społecznościowych głoszą, że myśli są materialne, można to odnieść nie tylko do finansowego dobrobytu, ale także do własnego zdrowia.

A jesli do tego dodamy ulubione powiedzenie naszych babć, iż “wszystkie choroby pochodzą z naszych nerwów”, to nawet nie trzeba udowadniać, pojawienia się hemoroidów na tle nerwowym.

Osoby cierpiące na hemoroidy są zwykle zestresowane terminami realizacji projektów materialnych. Zastanawiają się nad konsekwencjami. Napięcie może być związane z relacją materialną, jaką ta osoba ma ze współmałżonkiem (mężem lub żoną) lub bliskim członkiem rodziny/znajomym. Może to mieć związek z potencjalną śmiercią cyklu (zakończeniem związku ze współmałżonkiem) lub czyjąś śmiercią.”

Hemoroidy pokazują lęk przed przyszłością, wynikający z braku poczucia własnej wartości i poczucia szczęścia. Osoba tak bardzo boi się tego, co może się wydarzyć, że może tylko odpuścić z bólem, wylewając swoje szczęście, przelewając krew.

Jelita dbają o to, aby wydalane zostało to, czego nie potrzebujemy. Dotyczy to również zbędnych (przestarzałych) emocji i wzorców myślowych. Kiedy poddajemy się nurtowi życia, proces ten również przebiega sprawnie. Jeśli nie możemy tego zrobić, coś może grzechotać w mechanizmie narządu. Należy odpuścić wszystko, to co odejść powinno, a także zrezygnować z rzeczy, które są dla Ciebie nie przydatne lub nie korzystne.

Ci, którzy cierpią na zaparcia, nie chcą odpuścić ani zrezygnować z czegoś.

Może trzymasz się czegoś, co chcesz puścić? 

 

Dodatkowe przyczyny i postawy emocjonalne:

  • Osoba wywiera na siebie presję, aby unikała mówienia lub okazywania przeszkadzających emocji (lęków), emocji odczuwanych jako ciężar.
  • Zmuszanie się do robienia rzeczy, na które się nie ma ochoty, zwłaszcza w sferze materialnej, np. wykonywanie zawodu wbrew własnej woli.
  • Z anatomicznego punktu widzenia odbyt (i hemoroidy) znajduje się na końcu jelita grubego: czy człowiek byłby typem osoby, która zmuszałaby się do skończenia rzeczy, które są dla niego zbyt wymagające?
  • Hemoroidy mogą być również oznaką zniecierpliwienia, sprawy nie toczą się wystarczająco szybko lub nie zgodnie z naszymi oczekiwaniami, czy powinniśmy się podpalić, aby się tam dostać?
  • Z powodu braku bezpieczeństwa materialnego i/lub trudności w podejmowaniu decyzji o zdobyciu czegoś lub kogoś, osoba ta generuje napięcie. To napięcie wzrasta proporcjonalnie do jego wewnętrznej postawy niepewności, a hemoroidy rosną. W odpowiedzi na tę niepewność osoba zmusza się do „ robienia” , aby „mieć” .

Hemoroidy ujawniają narastanie napięcia emocjonalnego spowodowanego stresem i strachem, o których wolałbyś nie mówić i nie pokazywać. Wynik jest uciążliwy. Hemoroidy mogą wystąpić, jeśli wywierasz presję lub zmuszasz się, aby mieć więcej; być może znosisz pracę, której nie lubisz. Ponieważ hemoroidy znajdują się w odbytnicy (końcowa część jelita grubego), nieustannie zmuszasz się do skończenia rzeczy.

Czy wymagasz od siebie zbyt wiele?

Czy stworzyłeś nadmierne napięcie próbując mieć coś lub kogoś z powodu braku bezpieczeństwa materialnego i trudności w podejmowaniu decyzji?

Ważne jest, aby wiedzieć, jakie są przyczyny psychologiczne hemoroidów, które zaostrzają nieprzyjemną chorobę. Kiedy problem z hemoroidami jest wymagany, aby zagłębić się w swoje myśli, zidentyfikować emocjonalny składnik choroby.
Hemoroidy sygnalizują napięcie i lęki, które dana osoba trzyma głęboko w swojej duszy i nie chce, aby ktokolwiek o nich wiedział. Stłumi emocje są dużym ciężarem, który odkłada się nie tylko w duszy, ale także w ten sposób niszczy ciało fizycznie.

Ogólnie rzecz biorąc, brakuje nam zaufania do Wszechświata, który w idealnej sytuacji powinien zaopatrywać wszystkie swoje dzieci. Powinniśmy bardziej polegać na Boskiej pomocy. Jeśli jej ufamy, to  troszczy się o nas. Gdybyśmy przyjęli to założenie, prawdopodobnie bylibyśmy bardziej delikatni i mniej wymagający wobec siebie. To się właśnie nazywa odpuścić.

 

 Masz problemy ze zdrowiem? Zmagasz się akualnie  z jakimiś dolegliwościami?  Nie wiesz jaka jest prawdziwa przyczyna Twojej choroby?

Ponownie dostępna Porada Ekspres

Jeśli potrzebujesz poznać prawdziwą przyczynę swojej choroby, wówczas ta krótka porada jest dla Ciebie. Uwaga! To nie jest porada lekarska. To jest wskazanie źródła problemu na podstawie psychosomatyki.

Doradzę Ci jaki rytuał wybrać, co można zrobić w Twojej sytuacji. Już nie musisz czekać, zamawiasz poradę i wiesz, że wkrótce ją otrzymasz.

Porada u Marii Bucardi

 

 

Komentarz ( 1)

  1. Odpowiedz
    Grażyna says:

    Witam,podrawiam cieplutko.Teraz rozumiem dlaczego te hemoroidy najpierw zmalały a potem zniknęły ale teraz pojawily sie wrzody na jelicie grubym ale czuje ze one tez juz znikają bo sie dobrze czuje a przyczyny ich powstania i silnego stanu zapalnego który tak jak szybko powstal tak i szybko minął nie jest w stanie określić lekarz (wszystkie wyniki są wspaniałe)Grażyna

Prześlij Twoje światełko 🌷 komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu

%d bloggers like this: