brak komentarzy

Ametyst – kamień mocy, który może zmienić Twoje życie!

Czy pod koniec wyczerpującego dnia lub w środku chaotycznej sytuacji pragnąłeś choć minuty ciszy i spokoju?

Czy pracujesz nad połączeniem ze swoją wewnętrzną mądrością i wiedzą? 

Czy boisz się zmiany, nie wiesz co będzie i napawa Cię to strachem?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z nich, a nawet jeśli nie, potrzebujesz ametystu.

Ametyst jest istotną częścią kolekcji każdego miłośnika kryształów.

  

Być może najbardziej znany istniejący kryształ leczniczy, Ametyst ma potężne znaczenie i jest niezbędny dla każdego medytującego lub kolekcjonera. Kamień ma naturalne piękno, które oferuje kuszące odcienie fioletu i różu. Ale nie dlatego Ametyst jest tak ukochany!

Termin „ametyst” pochodzi od greckiego terminu „amethystos”, co oznacza „chronić przed pijaństwem”, co jest nawiązaniem do mitu o pochodzeniu kamienia leczniczego.

Starożytni Grecy nosili ze sobą ametyst, aby chronić ich przed pijaństwem, magią i złymi myślami. Klejnot powinien również odstraszać niebezpieczeństwa i strzec przed fałszem. Ametystowi przypisywano nadprzyrodzone moce przeciwko niemal każdemu złu. Na przykład pieczęć Kleopatry przedstawiała postać Bachusa wyrytą w pestce jabłoni. Rzymski historyk Pliniusz Starszy (23-79 ne) był przekonany, że ametyst zwisający z włosów pawiana, z wygrawerowanymi nazwami księżyca lub słońca, zapewnia ochronę przed czarami. A włoski malarz i rzeźbiarz Leonardo da Vinci (1452-1519) uważał, że kamienie Bachusa wyostrzają umysł i rozpraszają złe myśli.

 

 

Ametyst ma transcendentną energię, która pomaga ci poczuć się bardziej połączonym ze sobą i otaczającym Cię wszechświatem. To niezbędny kryształ w Twojej kolekcji, który może zmienić życie na całe życie.

Kamień pozytywnej transformacji, Ametyst pomaga przezwyciężyć szkodliwe zachowania, odnosząc się do negatywnych wzorców emocjonalnych i uwalniając szkodliwe przekonania i przywiązania. Utrzymując ciało w równowadze, Ametyst oczyszcza aurę i tworzy tarczę ochronną chroniącą przed atakami psychicznymi i stresem geopatycznym. Jego fioletowy promień utrzymuje dobre samopoczucie poprzez transmutację negatywnej energii z otoczenia.

Energia przemiany pozytywnej, transformacji, duchowości, wzrostu, Starej Wiedzy. Poczucie wewnętrznej Wolności, ochrony Wyższej, prowadzenia przez Moc Wyższą. Samoświadomość, zaufanie we własne siły i możliwości. Jeśli pragniesz zmienić sytuację z aktualnej na lepszą. Pomoc, by znaleźć sens życia, by przypomnieć sobie Starą Wiedzę wyniesioną z poprzednich inkarnacji. Harmonia duchowa i Siła Woli. Pomoc, by podjąć właściwą decyzje i być w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie. Ułatwiona medytacja, wewnętrzny spokój, zaufanie. Pomoc, by oczyścić duchowe i cielesne blokady, usunąć to, co negatywne i zbędne.

Energia ametystu łączy się z Archaniołem Zadkielem i Archai Przemiany – Lady Ametyst

 

 

Ametystowe kamienie lecznicze oczyszczają zbędne myśli i uczucia, sprzyjają obiektywizmowi i determinacji. Negatywne postrzeganie i doświadczenia mogą być lepiej zarządzane dzięki efektowi ametystu. Smutek, strach przed stratą i żal rozpuszczają się łatwiej. Ametyst na dłuższą metę eliminuje złe energie, uspokaja umysł i tworzy głębokie wewnętrzne zadowolenie. Cudowny kolor klejnotu pobudza wyobraźnię i podkreśla osobistą charyzmę.

Psychologiczne efekty kamieni leczniczych ametystu obejmują:

  • Przezwyciężanie koszmarów sennych, niepokój testowy i trudności w uczeniu się
  • Pomoc w chorobie miłosnej, uzależnieniu i bólu straty
  • Promuje jasnowidzące sny, spokojny sen i intuicję
  • Wzmacnia racjonalne decyzje, prawdziwe przyjaźnie, poczucie sprawiedliwości i duchowość
  • Ametysty działają również stymulująco na przemianę materii i trawienie, pomagają w napięciu i wspomagają oddychanie.

 

 Fizyczne efekty leczniczych kamieni ametystu to również:

  •  Uspokojenie serca i nerwów
  •  Pomoc przy egzemie, łuszczycy, trądziku i brodawkach
  •  Reguluje florę jelitową, działa przeciw niestrawności, pasożytom i kamieniom żółciowym
  •  Hamuje napięcie, siniaki, stany zapalne i skurcze menstruacyjne
  •  Poprawia strukturę kości i wzmacnia układ odpornościowy

Ogólnie rzecz biorąc, ametyst jest kamieniem leczniczym, który przynosi naturalną ulgę w stresie, ochronę i duchowy wzrost. Uwalnia Twój dom i ciało od negatywnej energii, jednocześnie przyciągając pozytywną energię.

 

Jeśli chcesz mieć przy sobie talizman, który pomoże Ci w zmianie z negatywnego w pozytywne, kamień ametyst będzie doskonałym rozwiązaniem. 

Zainwestuj w kamień ametyst i ciesz się jego skutecznością na swoje życie!


Wybierz swój ametyst

 

Wykorzystaj rabat 5% z kodem  – 1118111

Prześlij Twoje światełko 🌷 komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu

%d bloggers like this: