brak komentarzy

Yule – Święto Światła i Dwanaście Magicznych Nocy

 

Święto światła tzw. Yule to dawne święto pogańskie, które rozpoczynało się 21 grudnia.
Jest to święto przesilenia zimowego. Yule wywodzi się głównie z tradycji celtyckiej ale Germanie i Słowianie również świętowali Yule.
Słowianie nazywali to święto Szczodrymi Godami
a Druidzi Alban Arthan czyli Światło Artura.
Nasi przodkowie świętowali to święto aż do 6 stycznia.
Po przyjęciu chrześcijaństwa święto to stało się Bożym narodzeniem. Jest to rozpoczęcie czasu światła i zamknięcie czasu mroku, który trwa od 31 października czyli święta Samhain. Jest to sabat mniejszy w Wiccanńskim kole roku i święto ognia gdyż od święta Yule dni będą coraz dłuższe.

Jest to święto w, którym światło zwycięża nad ciemnością.
Główne tradycje tego święta to przystrajanie jodły, czyli współczesnej choinki (był to symbol dobrobytu)  wieszanie w domostwach jemioły i ostrokrzewu. Kolejną tradycją tego święta było również wręczanie sobie prezentów. Nasi przodkowie przyciągali do siebie w tym czasie bogactwo. Kolory święta Yule to zielony, czerwony i biały.
To odpowiedni moment, aby zaplanować przyszłość.
Należy pamiętać, że energia tego wyjątkowego sabatu będzie miała wpływ na następny rok więc warto kontrolować siebie i skupiać się wyłącznie na tym co najlepsze jest dla naszego życia . Yule to czas przyciągania obfitości do naszego życia. W tym czasie należy posprzątać swoją przestrzeń, zadbać o siebie i o swoje energie.  Warto poddać się refleksji oraz medytacji nad  minionym rokiem. To symboliczny czas w, którym zwycięża nadzieja.
Od święta Yule palono świece wieczorami przez kolejne 12 nocy. 

RYTUAŁ 12 MAGICZNYCH NOCY Z MARIĄ BUCARDI, KTÓRE PROGRAMUJĄ POZYTYWNIE TWÓJ NOWY ROK 2023.

12 Magicznych Nocy jest to czas który trwa od 21.12 do 6.01.
Jest to tzw. czas bez czasu gdyż wtedy wszystkie portale do innych światów są otwarte i kontakt z Siłami wyższymi jest ułatwiony. 12 magicznych nocy to odpowiednik 12 miesięcy w roku to znaczy, że 1 noc odpowiada styczniowi 2 lutemu i każda następna odpowiada następnym miesiącom aż do końca roku.
W ciągu tych nocy bardzo ważna jest , kontrola nad swoimi myślami gdyż to moment programowania następnego roku. Twoje myśli w tym czasie zapisują Twój scenariusz na następny rok.
W tym czasie warto zwracać uwagi na wszystkie znaki przesłania i energię, które są dookoła. Bardzo ważne są też sny. Ten moment warto też wykorzystać na połączenie z przodkami, siłą Boską oraz z własną duszą.
Warto też zadbać o swoje wibracje.
Przez te 12 magicznych nocy warto też sięgnąć po wskazówki z kart.
Pomocne i przydatne może być też użycie świec intencyjnych po to żeby pomóc w realizacji swoich marzeń i celów.
Bardzo ważne jest też to, żeby wszystko dokładnie zapisywać żeby niczego nie pominąć.

Prześlij Twoje światełko 🌷 komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu

%d bloggers like this: