brak komentarzy

30.11 (poniedziałek) Pełnia w Bliźniętach i półcieniowe zaćmienie księżyca, Rytuał dla Matki Ziemi oraz Rytuał Świec Intencyjnych a 14 grudnia Pełna Zaćmienie Słońca | Niezwykły czas …

ZAĆMIENIA SŁOŃCA I KSIĘŻYCA

 

Ważny, choć trudny czas nadal trwa, a przed nami zaćmienia, które od tysięcy lat wywołują ciekawość, a nawet trwogę lub też wyśmiewanie.

 

Zobaczmy, więc jak było w historii, która nam wiele opowiada, gdy ją odpowiednio przefiltrujemy, jakie zaćmienia słońca i księżyca wywołują reakcje wśród ludzi i żywych istot, jakie zdarzenia mogą spowodować oraz czego się spodziewać… To napewno będzie intensywny czas.

 

Najbliższe ważne wydarzenia:

12.11 nasza 134 Ceremonia, czyli wykład w uroczystej formie. Masz do nich wszystkich stały dostęp 24h od 33 zł oraz wszystkich książek i Twojego Miejsca Mocy z inspiracjami. Każda nowa Ceremonia odbywa się w czwartek o 20:20 i dotyczy aktualnych energii, otrzymujesz wskazówki na bieżąco, choć jest to wiedza ponadczasowa.

 

15.11 (niedziela) nów księżyca w znaku Skorpiona,
Rytuał Świec Intencyjnych 111,11 zł https://mariabucardi.pl/pl/p/Rytual-15.11.2020-swieca-intencyjna%2C-by-spelnic-Twoje-marzenia-i-usunac-problemy-1-swieca-1-intencja-Rytual-wykonuje-osobiscie-Maria-Bucardi/677

 

Patrz Zwierzę Mocy Skorpion https://zwierzetamocy.org/2020/11/05/zwierze-mocy-skorpion-oznacza-smierc-i-odrodzenie-czyli-transformacje-ktora-nie-jest-latwa-lecz-potrzebna/

30.11 (poniedziałek) Pełnia w Bliźniętach i półcieniowe zaćmienie księżycaRytuał dla Matki Ziemi oraz Rytuał Świec Intencyjnych

https://mariabucardi.pl/pl/p/92-Rytual-dla-Matki-Ziemi-z-Maria-Bucardi%2C-Medytacja-dla-Ziemi.-Pelnia-ksiezyca-i-polcieniowe-zacmienie-30.11.2020/678 

 

Przygotowujemy się malutkimi kroczkami do Święta Światła w grudniu 21, które poprzedzone jest nowiem księżyca i zaćmieniem słońca 14.12, oraz na wejście w bardzo symboliczny rok 2021! Symbolika 21 to krąg, zakończenie, zwieńczenie.

 

Energie kosmosu mają na nas wpływ, czy tego chcemy, czy nie oraz czy jesteśmy tego w pełni świadomi, czy też nie. Warto więc obserwować co dzieje się na niebie. Można te energie czuć w ciele, w czakrze serca i korony i zaobserwować ich wpływ w otoczeniu.

 

Częściowe zaćmienie księżyca nie jest zbyt widoczne, lecz można je odczuć. Przy całkowitym zaćmieniu księżyc nabiera bardziej czerwonej poświaty. Pisząc prostym językiem, zaćmienie to moment, gdy dwa ciała niebieskie są w równej linii, rzucając cień przez ziemię i zakrywając jedne z nich.

 

Przyroda zatrzymuje się w czasie zaćmienia, ptaki przestają śpiewać, zwierzęta są bardzo cichutkie lub zaniepokojone, psy wyją. W tym czasie zwierzęta potrzebują bardziej naszej opieki i poczucia bezpieczeństwa.

 

Starożytne kultury doskonale znały obraz nieba i ich wpływ na ludzkość, jednak z czasem wiedza ta była stopniowo ograniczana. Często mówiło się, że zaćmienia (w szczególności słońca) są karą boską. Pewne osoby trzymały klucze w swoich rękach i sterowały masą, nie dopuszczając ich do odpowiedniej wiedzy.

 

Mówi się, że Aztekowie i Majowie składali krwawe ofiary próbując przekupić bogów, by słońce “wróciło”.

 

Słowianie i inne kultury w tym czasie zabezpieczały siebie, zwierzęta (są wrażliwe na energie, np. psy w takim czasie niespokojne i wyją), wodę w studni nakładając pokrywę (patrz pamięć wody). Wywoływano również hałas, np. bębny, by przegnać negatywne energie.

 

W kulturze Starożytnych Chin wierzono, że smok pożera słońce. W wielu miejscach wywoływano hałas przy użyciu np. bębnów, by odstraszyć negatywne energie.

 

Gdy księżyc nabierał czerwonej poświaty, była to zapowiedź śmierci króla, ponieważ tak nieraz się wydarzyło. Herod (władca Judei) odszedł kilka dni po zaćmieniu księżyca, co wiemy z zapisów Flawiusza, są również dokumenty wskazujące na to, że Jezus odszedł również kilka dni po krwawym księżycu.

 

Kronikarz Jan Długosz zapisał na kartach historię króla Władysława Jagiełłę, który musiał przerwać swą podróż ze względu na zaćmienie, co najwyraźniej było dużym wydarzeniem i godnym zapisania.

 

W 1453 roku toczył się bój o Konstantynopol, co było fizycznie wielkim wyzwaniem, którego nie dokonał nikt wcześniej. Po bardzo trudnych 53 dniach Mehmed II rzekomo otrzymał informacje (list od zaufanej osoby, która konsultowała się z astrologiem) o tym, że nadchodzi zaćmienie, co uznał za znak wielkiej zmiany, zaryzykował, zmobilizował swe siły i uderzył z wojskami Osmańskim zdobywając stolicę Cesarstwa Bizantyjskiego, tym samym dokonując potężnej zmiany w Europie. Był to początek końca tego cesarstwa.

 

Dziś z kolei żyjemy w czasach, gdy wiedza o prawach Wszechświata i energii, duchowości jest ośmieszana, więc wiele osób nie zdaje sobie sprawy z otaczających energii i ich wpływu.

 

Nadal niektórzy wyśmiewają starożytne proroctwa i czas apokalipsy, jednak biorąc pod uwagę to wszystko co się działo i dzieje, jak jesteśmy stale zaskakiwani drastycznymi, niewiarygodnymi wręcz wydarzeniami, to jak o tym myśleć w innych kategoriach niż “koniec świata”… To wszystko napewno normalne i harmonijne NIE jest 🙂 Oczywiście koniec świata nie oznacza tego, co się słyszy w popularnych mediach, a coś znacznie głębszego i transformującego.

 

Zaćmienia słońca są wykorzystywane do datowania wydarzeń z przeszłości, a spoglądając na historię możemy zauważyć, że są związane z większymi wydarzeniami, kumulacją energii i emocji (tłumu), większą transformacją. Towarzyszą im rewolucje, zwroty w polityce (szeroko rozumianej), gospodarce, ekonomii, kryzysy i upadki, po których nie ma innej drogi niż budowanie od podstaw. Zaczynał się rozlew krwi lub wybuch zarazy. Zaobserwowano zmiany atmosferyczne i fizyczne na Ziemi, np. burze, huragany i inne kataklizmy (skutkujące np. nieurodzajem ziemi), a nawet zmianę klimatu.

 

Zanim rozpocznie się symboliczna nowa era 21 grudnia 2020, gdy Jowisz i Saturn wejdą w koniunkcję, musi odejść to, co stare… Zaćmienia nie są przypadkiem przed tym dniem, a mają wyższy cel. Jeszcze nie myślimy o końcówce grudnia, jesteśmy wszyscy zajęci tym co się dzieje, ale akurat to wydarzenie jest BARDZO istotne. Jowisz jest symbolem wzrostu, szczęścia, boskości, Saturn symbolem upadku, ciężkich prób i demoniczności. Kosmogram tego dnia zapowiada istotną przemianę, czas, gdy skorpion ukąsi swoim własnym jadem, ponieważ prędzej czy później wszystko wraca zwielokrotnione i jak stare przysłowie mówi, kto mieczem wojuje od miecza ginie. Siła Mroku nadal zbiera swoje plony i jest jak zraniony drapieżnik, który na oślep kąsa i pluje jadem wszystko dookoła, próbuje zgromadzić jak najwięcej negatywnych emocji. Lepiej uzbroić się w cierpliwość i tarczę ze Światła 🙂

 

Zawsze, gdy patrzymy z góry, przepuszczając informacje przez serce, czyli widząc, słysząc i czując więcej, by odróżnić prawdę od fałszu, możemy zauważyć, że historia się powtarza, a pewne kroki były dawno planowane i przewidywane. Pewne kryzysy nie nadeszły z zaskoczenia. Może nie znaliśmy wszyscy dosłownie konkretnych wydarzeń, ale wiedzieliśmy, że kolos na glinianych noga zatrzęsie się, aż w końcu runie.

 

PODSUMOWUJĄC, zaćmienia to bardzo intensywny czas, kumulują się emocje, wszystko jest głębsze i silniejsze.

 

Otoczenie bliższe i dalsze najprawdopodobniej będzie pod tego wpływem, warto więc POWSTRZYMAĆ SIĘ REAKCJI, A KREOWAĆ SWOJE ŻYCIE TAKIM, JAKIE CHCEMY PROWADZIĆ, skupiać się na tym czego chcemy, a NIE nie chcemy.

 

Inspiracja i wskazówki jak iść drogą szczęścia, miłości, spełnienia, światła i harmonii, masz tutaj na bieżąco oraz na naszych Ceremoniach https://bucardimaria.com/archiwum-ceremonie-z-maria-bucardi/

 


 

Maria Bucardi w Waszych oczach 🙂

Nowe przesłania na czas od 31 października do 31.12.2020 | Wspólne dla nas wszystkich!!! Zwierzę Mocy Pies

Coś przestaje funkcjonować, droga się zamyka, blokada zapada … Jak reagujesz w takim momencie? Jak uniknąć manipulacji i syndromu stada?

689. Moje sprawozdanie osobiste z 91 Rytuału dla Matki Ziemi | Maria Bucardi

Zwierzę Mocy Norka

Zwierzę Mocy Norka

 

Prześlij Twoje światełko 🌷 komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu

%d bloggers like this: